Три події світу. Демонстрація Януковича, розширення НАТО та NordStream2 з німецьким акцентом

Три події світу. Демонстрація Януковича, розширення НАТО та NordStream2 з німецьким акцентом

Укрінформ
Кремль продемонстрував наявність у його розпорядженні Віктора Януковича. Північна Македонія підписала протокол про вступ до НАТО

Рада ЄС відкорегувала газову директиву Євросоюзу з урахуванням німецьких інтересів.

Кожна поява Віктора Януковича перед представниками медіа, за задумом його кремлівських ляльководів, має нести з собою якийсь потужний месидж. Втім, цього разу прес-конференція четвертого українського президента нагадувала зачитування конспекту заяв російських очільників протягом останніх місяців. Сподіватися, що на чужині Віктор Федорович інтелектуально розквітнув, звісно, не випадало, проте його спілкування з журналістами навряд чи можна віднести в актив колись енергійного політика. Жодної новизни, драйву, позитивних емоцій у виступі Януковича виявити не вдалося.

Його поява на публіці, швидше за все, є елементом вже традиційної «доброзичливості» Росії, жертвами якої, за останніми підрахунками ООН, стали біля 13 тисяч громадян України. У Кремлі розуміють, що перспективи для повернення Януковича до активного політичного життя на його Батьківщині немає, тому не соромляться використовувати його як муляж діючого політика.

Тим часом чергова країна – Північна Македонія – отримала можливість стати членом Північноатлантичного альянсу. Процедура офіційного приєднання балканської держави до НАТО триватиме біля року, проте найважче – врегулювання суперечностей через назву з Грецією – для Скоп’є вже позаду. Для України цей досвід виглядає цікавим та показовим, з огляду на плани політичного керівництва також добитися вступу до НАТО. Альянс залишається найпотужнішою у світі силою попри існуючі внутрішні проблеми та окремі суперечності.

Європейський Союз фактично передав Німеччині право вирішувати долю NordStream2, і Берлін це зробить, виходячи з власних інтересів. Франко-німецькі суперечності у цьому питанні виявилися нетривалими, і швидко були припинені. Тепер у добудові другої нитки NordStream не доводиться сумніватися, і цей факт потребуватиме від України помітної активізації на дипломатичному фронті. Розраховувати виключно на Ангелу Меркель як захисницю українських інтересів не варто, потрібні власні ініціативи та предметні пропозиції щодо участі України у системі європейської енергетичної безпеки. 

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-