Міністри закордонних справ ЄС погодили формат Контактної групи по Венесуелі

Міністри закордонних справ ЄС погодили формат Контактної групи по Венесуелі

Укрінформ
Міністри закордонних справ Євросоюзу, які у четвер розпочали неформальну зустріч у Бухаресті, визначили формат та орієнтовну структуру міжнародної Контактної групи, яка має сприяти пошуку політичного виходу із ситуації, що склалася у Венесуелі.

Про це під час прес-конференції за підсумками першого дня роботи європейських міністрів повідомила Високий Представник ЄС Федеріка Могеріні, пише прес-служба Служби зовнішніх дій Євросоюзу.

«Ми прийняли рішення заснувати міжнародну контактну групу, яке було погоджено з усіма країнами-членами ЄС та з кількома країнами Латинської Америки, які братимуть в ній участь. Переконана, що умови діяльності міжнародної контактної групи можуть бути публічними, як демонстрація її прозорості», - зауважила Могеріні.

Читайте також: Могеріні: Партнерство з НАТО має ключове значення для Євросоюзу

За її словами, завданням міжнародної контактної групи, координацію діяльності якої здійснюватиме Європейський Союз, буде напрацювання спільного розуміння та скоординованих підходів серед ключових міжнародних акторів, залучених до розв’язання ситуації в Венесуелі мирним та демократичним шляхом, відповідно до Конституції. Група діятиме упродовж обмеженого часу, який визначений у 90 днів. Результатом роботи групи має стати надання громадянам Венесуели можливості визначати власне майбутнє шляхом проведення нових виборів, під час яких буде гарантовано вільний та справедливий електоральний процес за присутності міжнародних спостерігачів.

«Завдання – хочу підкреслити це дуже чітко, не в тому, щоб відкрити формальний процес посередництва або формальний діалог, але підтримати політичну динаміку, яку ця група може супроводжувати та підтримувати. Група має дужу чіткий мандат з різними фазами та чіткий розклад часу. Робота та результати роботи контактної групи будуть переглянуті через 90 днів після її утворення, і вона буде ліквідована за відсутності суттєвого прогресу», - зауважила Високий представник ЄС.

Читайте також: НАТО не конкурує з Євросоюзом - Столтенберг

Вона повідомила, що перше засідання контактної групи відбудеться на міністерському рівні в латинській Америці, орієнтовно, наступного тижня. Частину групи складатимуть країни ЄС, серед яких Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Швеція, Нідерланди та Великобританія. Частину групи від Латинської Америки представлятимуть Еквадор, Коста Ріка, Уругвай і Болівія. Ще від кількох країн, до яких був спрямований запит, відповідь очікується протягом одного-двох днів.

Федеріка Могеріні повідомила також, що європейські міністри під час неформальної зустрічі у четвер розглянули адресні санкції, які були застосовані проти певних персон у Венесуелі та кілька тижнів тому продовжені на наступний рік.

«Хочу дуже чітко наголосити – це не є загальні санкції проти країни. Ми, за визначенням, не хочемо завдати шкоди населенню. Але ці санкції спрямовані проти осіб, які несуть відповідальність, у тому числі за обструкцію демократичного процесу або за застосування сили проти демонстрантів. Ці цільові санкції вже задіяні, і були одноголосно продовжені. Подальші елементи таких санкцій можуть бути зважені міністрами протягом наступних днів, якщо ми не побачимо позитивного розвитку», - сказала Високий представник ЄС.

Читайте також: Європарламент визнав Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

Водночас вона повідомила, що Євросоюз готовий розширити обсяги гуманітарної допомоги Венесуелі та для країн-сусідів. Зокрема, для вирішення поточної кризи країни Євросоюзу готові поставити гуманітарну допомогу на суму 50 мільйонів євро, і ця сума може бути збільшена. Для доставки такої допомоги ЄС готовий відкрити свої представництва в Каракасі, якщо ситуація дозволить це зробити.

Високий представник ЄС нагадала, що країни ЄС мають консолідовану позицію щодо ситуації в Венесуелі. Зокрема, вони вважають, що президентські вибори, як відбулися у країні минулого травня, не мали достатньої демократичної легітимності. Саме з цієї причини ЄС і країни-члени вирішили не брати участь у інавгурації Ніколаса Мадуро, яка відбулася 10 січня, та висловили потужну підтримку Національній Асамблеї, яка є легітимним демократичним органом Венесуели.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-