В Амстердамі вшанували пам’ять жертв Голокосту

В Амстердамі вшанували пам’ять жертв Голокосту

Укрінформ
В Амстердамі у неділю, 27 січня, відбулося вшанування пам’яті жертв Голокосту, серед присутніх - прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, міський голова Фемке Халсема та представники з близько 35 країн.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні увесь світ згадує жахіття Голокосту. Ось чому я був присутній в Амстердамі, де вшановували пам’ять жертв Голокосту, і де я поклав вінок до пам'ятника "Ніколи знову – Освенцим", - зазначив прем'єр-міністр у Twitter.

Читайте також: Формула #НіколиЗнову має діяти щодо всіх геноцидів та агресії — Клімкін

Як відомо, 27 січня в світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-