У Чехії схвалили рішення про оподаткування виплат церкві

У Чехії схвалили рішення про оподаткування виплат церкві

Укрінформ
Нижня палата чеського законодавчого органу підтримала пропозицію щодо оподаткування компенсацій, які отримують церкви Чехії за майно, захоплене колишнім комуністичним режимом.

Про це повідомляє Associated Press

«Розроблений Комуністичною партією Чехії законопроект про оподаткування виплат чеським церквам підтримали 106 депутатів, а 56 проголосували проти. Комуністи не входять до складу лівоцентристської правлячої коаліції на чолі з прем'єр-міністром Андрієм Бабішем, але допомогли уряду отримати схвалення у парламенті», - йдеться в повідомленні.

Керівні чеські партії ANO і ČSSD раніше вже підтримали проект комуністів і заявили про готовність ввести податок вже з 2020 року. Оподаткування стало однією з ключових умов комуністів для підтримки уряду.

Очікується, що верхня палата парламенту, яку контролює опозиція, відкине комуністичний план. Але комуністи і коаліція мають абсолютну більшість у нижній палаті і можуть подолати таке вето.

Читайте також: У Чехії пенсіонера засудили за імітацію терактів ІДІЛ

Як відомо, після захоплення комуністами влади в колишній Чехословаччині у 1948 році, вони конфіскували все майно, що належало церквам, яким було дозволено діяти лише під суворим державним контролем.

Згідно із законом 2012 року, церкви країни мають отримати близько 3 мільярдів доларів компенсації протягом 30 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-