Прориву не відбулося: Путін і Абе провели переговори у Москві

Прориву не відбулося: Путін і Абе провели переговори у Москві

Укрінформ
Президент РФ Володимир Путін і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе обговорили у Москві перспективи укладення мирного договору між країнами, проте не досягли в цьому питанні прориву.

Про це повідомляє DW.

Як зазначається, після переговорів Путін заявив, що Москва та Токіо підтвердили зацікавленість в укладенні мирного договору та готові до копіткої роботи з формування умов для виходу на прийнятне для обох сторін рішення щодо мирного договору. За його словами, це рішення "має бути взаємоприйнятним для народів Росії та Японії, підтримане громадськістю обох країн".

Сіндзо Абе, своєю чергою, сказав, що вирішити проблему мирного договору між Японією та Росією непросто, але це треба зробити.

"Ми сьогодні з президентом Путіним підтвердили свою рішучість щодо цієї роботи", - зазначив японський прем'єр.

Читайте також: Японія пропонує Росії мирну угоду в обмін на два острови

Як відомо, Японія претендує на чотири південні Курильські острови - Ітуруп, Кунашир, Шикотан та Хабомаї. Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними не підлягає сумнівам.

У Токіо вважають, що мирний договір між Росією та Японією може бути укладено лише після вирішення проблеми цих "північних територій".

Фото: ТАСС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-