Туск прокоментував нову угоду про дружбу Франції та Німеччини

Туск прокоментував нову угоду про дружбу Франції та Німеччини

Укрінформ
Угода про співробітництво й інтеграцію між Францією і Німеччиною, підписана сьогодні в Аахені, має слугувати розвитку усього Європейського проекту, але не підміняти його.

Про це на церемонії підписання документа заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

"Я прибув сьогодні до Аахена з твердим переконанням, що ваше рішення зміцнити співпрацю між Німеччиною і Францією може та має слугувати благополуччю всієї Європі… Сьогодні Європа потребує відродження віри в солідарність та єдність, і я хочу вірити, що посилене франко-німецьке співробітництво буде слугувати досягненню цієї мети", - зауважив Туск.

Водночас, він застеріг європейців від втрати орієнтирів щодо цілей євроінтеграції як такої.

"Сьогодні ми маємо забагато самовпевнених опонентів Європейського Союзу, як у самій Європі, так і за її межами, їх вистачає і в наших з вами країнах, тих, хто дозволяє собі ілюзорну та небезпечну втіху зневіри. Я хочу сказати – сьогодні Європа потребує чіткого сигналу від Парижа і від Берліна, що зміцнення співпраці у вузькому форматі не є альтернативою співпраці в усій Європі, що ще слугуватиме інтеграції, і не є її підміною", - підкреслив президент Євроради.

Він наголосив, що на схід від Німеччини є сотні пам’яток і місць, де дух Європи відчувається так само сильно, як в Аахені, у Парижі або Берліні, де мільйони людей живуть із Європою в серці.

Читайте також: Меркель і Макрон підписали новий договір про дружбу між країнами

Туск згадав мера Гданська Павла Адамовича, який самовіддано служив Європі і своєму народу і загинув від руки вбивці. Десятки тисяч людей вшанували пам'ять цієї людини.

"Заради таких людей і завдяки таким людям Європа й існує. Будемо і далі працювати, щоб зміцнити її, щоб не дозволити цій ідеї загинути. Франція і Німеччина потребують її так само, як Польща, Литва, Болгарія або Ірландія. Будемо пам’ятати про це сьогодні й завтра", - наголосив Туск.

Фото: EPA-EFE/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-