Японія пропонує Росії мирну угоду в обмін на два острови

Японія пропонує Росії мирну угоду в обмін на два острови

Укрінформ
Японія готова укласти мирну угоду з Росією в разі гарантованої передачі двох з чотирьох Курильських островів, які оспорює країна - Шикотан і Хабомаї.

Про це повідомляє агентство Kyodo з посиланням на джерела в японському уряді.

"Прем'єр-міністр Сіндзо Абе, який вже їде до Москви на переговори на вищому рівні з президентом Росії Володимиром Путіним, схиляється до укладення післявоєнного мирного договору між двома країнами, за умови якщо два з чотирьох контрольованих Росією островів, права на які заявляє Японія, будуть передані (Токіо - ред.)", - йдеться у повідомленні.

Новий підхід, який зараз розглядається для врегулювання територіальної суперечки, знаменує відхід від давньої позиції Токіо, спрямованої на повернення всіх чотирьох островів, які Радянський Союз захопив після капітуляції Японії у 1945 році під час Другої світової війни.

Приналежність островів оскаржується Японією, яка вважає їх своєю північною територією та включає їх до складу округу Немуро префектури Хоккайдо.

Територіальна суперечка щодо них не дозволила Японії та РФ підписати післявоєнну мирну угоду.

За словами співрозмовників агентства, передання ще двох островів - Ітуруп і Кунашир - наразі є нереалістичною.

На думку співрозмовника агентства, близького до Абе, Путін "ніколи не схвалить подібний план".

Читайте також: Росія проти втручання Штатів у перемовини з Японією щодо Курильських островів

Джерело припускає, що Абе стає все більш песимістично налаштованим щодо передачі спочатку двох островів, а потім інших.

Як відомо, чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї - викликають територіальні розбіжності між двома країнами з кінця Другої світової війни. Проблема статусу цих островів залишається головною перешкодою на шляху до укладення мирного договору. Японія заявляє про свої права на них. Росія наполягає на своєму протектораті над островами.

Як повідомляв Укрінформ, під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що його країна рішуче налаштована укласти довгоочікувану мирну угоду з Росією, владнавши давню суперечку стосовно Курильських островів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-