Суд в Австрії залишив під вартою полковника, який шпигував на ГРУ

Суд в Австрії залишив під вартою полковника, який шпигував на ГРУ

Укрінформ
Суд продовжив арешт відставного полковника австрійської армії із Зальцбурга, який підозрюється у шпигунстві з 1992 по 2018 роки на російську військову розвідку.

Відповідне рішення суд Зальцбурга прийняв у середу, 9 січня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Згідно зі стороною захисту, 70-річний полковник-пенсіонер перебуватиме за ґратами щонайменше до 9 березня 2019 року.

Як відомо, раніше адвокат обвинуваченого подав скаргу до Верховного суду Австрії, назвавши незаконним арешт 70-річного екс-полковника, рішення про яке було прийнято 30 листопада 2018 року.

Суд над відставним полковником австрійської армії, обвинуваченим в шпигунстві на Росію, проходить в закритому режимі.

Як повідомлялося, 9 листопада 2018 року в Австрії оприлюднили інформацію про виявлення колишнього полковника австрійської армії, який з 1990-х років і до 2018 року шпигував для російської військової розвідки (ГРУ). Згідно з інформацією австрійських ЗМІ, полковник вийшов на пенсію близько 5 років тому, однак, і надалі працював на росіян.

12 листопада земельний суд Зальцбурга відхилив клопотання прокуратури щодо взяття під варту обвинуваченого у шпигунстві полковника, мотивувавши тим, що небезпеки втечі підозрюваного немає. Тим не менше, суд постановив забрати у 70-річного полковника-пенсіонера паспорт та зобов’язав його щодня з’являтися до місцевого поліцейського відділку, а також негайно повідомляти суд про будь-яку зміну свого місця проживання.

Прокуратура Зальцбурга подала та виграла апеляцію, в результаті чого 30 листопада обвинувачений був заарештований.

Читайте також: Шпигунський скандал: суд Австрії залишив за гратами російського полковника

У зв’язку зі шпигунським скандалом міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль скасувала свій запланований на 2-3 грудня візит до РФ. Крім того, у міністерство був викликаний російський дипломат, а в міністерство оборони – російський військовий аташе.

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц засудив російський шпіонаж у Європі, назвавши його неприйнятним. За його словами, Австрія радитиметься з європейськими партнерами щодо реакції на інцидент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-