Європейська армія розглядається як доповнення до НАТО — Чапутович

Європейська армія розглядається як доповнення до НАТО — Чапутович

Укрінформ
Польща вважає, що роль США і НАТО для безпеки Європейського Союзу є засадничою, а ідея спільної європейської армії може розглядатися як доповнення, а не як заміна Альянсу.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

«Ця ідея (створення спільної європейської армії – ред.) виникає циклічно час від часу і стосується майбутнього ЄС. Це одна з концепцій, про які варто дискутувати, щоб також усвідомлювати наслідки реалізації такого проекту для Євросоюзу. Ми не змінили свою позицію і вважаємо, що роль США і НАТО для безпеки Європейського Союзу є засадничою», - сказав Чапутович.

Коментуючи озвучену президентом Франції ідею створення спільної європейської армії, глава МЗС Польщі зауважив, що йдеться про те, щоб створити для Євросоюзу можливість діяти самостійно в тих ситуаціях, коли США не схочуть втручатися. «Тобто європейська армія розглядається як доповнення до НАТО, а не заміна Альянсу», - акцентував Чапутович.

Читайте також: Польща підніматиме питання розширення санкцій проти РФ на світовій арені

Він зауважив, що навколо цього питання виникають також різного роду інтелектуальні дискусії. У цьому контексті Чапутович зазначив, що, наприклад, у Німеччині вважають, що Франція повинна віддати своє постійне місце в Раді Безпеки ООН на користь усього Європейського Союзу, щоб він міг виступати єдиним голосом на глобальному рівні.

«І це міркування саме в тому сенсі, як Євросоюз міг би поліпшити свої військові спроможності», - сказав глава МЗС Польщі.

Він також висловив думку, що практичний вимір цієї дискусії теж може бути позитивним, тому що окремі держави ЄС повинні витрачати більше коштів на озброєння. «Але вони ніколи не створять такої військової сили, яка зможе самостійно протистояти російській військовій загрозі. Щоб їй протистояти, потрібна присутність у Європі Сполучених Штатів Америки. Тому ми ведемо дискусію із США стосовно збільшення їхньої військової присутності на території Польщі», - резюмував Чапутович.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-