У Польщі хочуть змінити скандальний закон про Верховний суд

У Польщі хочуть змінити скандальний закон про Верховний суд

Укрінформ
У Сеймі Польщі в середу зареєстровано проект закону про внесення змін до нещодавно прийнятого закону про Верховний суд Польщі, його розгляд у першому читанні має відбутися в середу.

Як інформують політики правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS), ця ініціатива є кроком назустріч очікуванням ЄС у справі суперечливих положень у законі про Верховний суд РП, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Згідно з очікуваннями Суду ЄС і у відповідності з проміжним рішенням цього суду проектом змін до закону про Верховний суд Польщі передбачається відміна положень, які зобов’язують суддів, яким виповнилося 65 років, йти на пенсію”, - зазначив із цього приводу доповідач щодо цього закону депутат PiS Марек Аст.

За його словами, якщо зміни до закону буде прийнято, то судді, які за чинною версією закону були змушені піти у відставку, зможуть повернутися до роботи.

Читайте також: Штайнмайер сподівається на повагу до Європейського суду з боку Варшави

Крім того, планується відмінити положення закону, яким передбачається звернення до президента Польщі щодо продовження терміну праці на посаді судді Верховного суду після досягнення 65-річного віку.

Як інформувало агентство, 19 жовтня Суд ЄС розглянув звернення Єврокомісії і ухвалив рішення, яким зобов’язав польську владу тимчасово призупинити виконання зміненого закону про Верховний суд Польщі. Зокрема, відновити на посадах суддів Верховного суду, яких було звільнено відповідно до зміненого закону, а також не призначати на їхнє місце нових. Таким чином, суд ЄС, приймаючи проміжне рішення, став на бік Єврокомісії, яка виступає за відновлення дії закону про Верховний суд РП у редакції, яка діяла до 3 квітня цього року, тобто до введення в дію нових положень про зниження пенсійного віку суддів цього суду з 70-ти до 65-ти років. У відповідності до цих змін, 27 суддів Верховного суду РП, включно з головою суду Малгожатою Герсдорф, мали піти на пенсію.

16 листопада у суді ЄС в Люксембурзі відбулося перше слухання у справі польського закону про Верховний суд, де сторони представили свої позиції.

Наприкінці вересня Єврокомісія подала на Польщу до Суду ЄС. На переконання Брюсселя, закон про Верховний суд РП не відповідає законодавству Євросоюзу, порушує Договір про ЄС та підриває принципи незалежності судочинства. У відповідності до положень цього закону, президент Польщі Анджей Дуда у липні звільнив із займаної посади голову суду Герсдорф, оскільки вона за новим законом досягнула пенсійного віку і не звернулася до президента з проханням щодо продовження перебування на посаді. Герсдорф не визнала це рішення, наголошуючи, що її шестирічна каденція, у відповідності до конституції країни, завершується лише в 2020 році.

10 жовтня Дуда також призначив 27 нових суддів до складу Верховного суду країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-