Експерт розповів, хто і навіщо поцупив банківський мільярд у Молдові

Експерт розповів, хто і навіщо поцупив банківський мільярд у Молдові

Укрінформ
Екс-керівник Управління по боротьбі з відмиванням грошей молдавського антикорупційного центру Михайло Гофман висунув свою версію щодо розкрадання банківського мільярда у Молдові.

Про це Гофман, який нині проживає у США, заявив в інтерв'ю zeppelin.md.

«Коли відбулася головна битва за отримання контролю над Ощадбанком? У березні-квітні 2012 року? Боротьба велася між кількома групами, а перемогу отримав екс-прем'єр Влад Філат (який нині відбуває покарання за корупцію), головними так званими консультантами якого виступали тоді бізнесмен В'ячеслав Платон (який нині відбуває покарання за статтею «Відмивання грошей») і екс-президент Молдови Петро Лучинський. Спецслужби різних країн вели диверсійну діяльність проти Молдови, використовуючи у своїх цілях енергію державних чиновників, які відмовилися захищати інтереси своєї країни. Мене дивує те, чому досі екс-прем'єрові Владу Філату не було висунуто обвинувачення в державній зраді», - зазначив Гофман.

За його словами, «головним архітектором розкрадання банківського мільярда був В'ячеслав Платон, а метою цієї афери було перешкодити зближенню Молдови з Євросоюзом». Він наголосив при цьому, що схема розкрадання покривалася політиками найвищого рангу, які знаходилися тоді при владі, у тому числі й тодішнім прем'єром Владом Філатом.

Читайте також: Експерт заявляє про можливість фальсифікації виборів у Молдові

Гофман вважає також, що найбільше відношення до розкрадання банківського мільярда мають олігархи-втікачі Віктор і Віорел Цопа, які знаходяться сьогодні в Німеччині.

 Як повідомляв Укрінформ, нині Генеральна прокуратура Молдови у співпраці з іншими компетентними органами проводить розслідування справи про розкрадання з банківської системи більш як мільярда доларів. Згодом, ця афера століття (так у Молдові називають розкрадання банківського мільярда), призвела до банкрутства трьох найбільших банків країни - Ощадбанку, Соціального банку та Unibank.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-