Експерт заявляє про можливість фальсифікації виборів у Молдові

Експерт заявляє про можливість фальсифікації виборів у Молдові

538
Ukrinform
Перемога партії президента Молдови Ігоря Додона на парламентських виборах негативно позначиться на відносинах з Україною та Румунією.

Про це під час форуму в Укрінформі «Вибори 2019 у Молдові: нові виклики та нові можливості для співпраці у трикутнику «Україна- Молдова-Румунія» заявив експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергій Герасимчук.

«Найбільш вірогідно, що на майбутніх парламентських виборах у Республіці Молдова більшість мандатів отримають представники ПСРМ (Партія соціалістів Республіки Молдова, Ігор Додон) та ДПМ (Демократична партія Молдови, Влад Плахотнюк). Такий результат виборів негативно позначиться на відносинах як із ЄС та Румунією, так і з Україною. Зважаючи на антагонізм Президента Петра Порошенка та президента Ігоря Додона, очікувати покращення відносин, в умовах посилення позицій ПСРМ та невизначених позицій Петра Порошенка в контексті президентських та парламентських виборів 2019 року в Україні, також не доводиться. Натомість, на російському напрямі можна очікувати потепління», – зазначив він.

Представник молдовського аналітичного центру Spirit Critic Владислав Шаран зазначив, що «мало вірить у чесні результати виборів».

«Після того інциденту, коли результати виборів мера в Кишиневі були визнані недійсними, тепер ми маємо сумніви щодо сили Центральної виборчої комісії Молдови. Зараз схоже, що Молдова є захопленою державою, і вибори можна буде будь-яким чином сфальсифікувати», – сказав експерт.

У свою чергу, експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Геннадій Максак зауважив, що брак політичної волі серед представників політичного істеблішменту Молдови «має компенсуватися посиленням експертної спільноти, громадянського суспільства, формуванням транскордонних експертних та громадських мереж».

«Унікальний досвід консолідації українського суспільства в умовах війни з Росією, феномен волонтерського руху мають бути вивчені у Молдові як зразок успішної практики», – резюмував Максак.

Читайте також: Бесеску остаточно позбавили громадянства Молдови

Метою тристороннього форуму «Вибори 2019 у Молдові: нові виклики та нові можливості для співпраці у трикутнику «Україна-Молдова-Румунія» було оцінити ситуацію у Республіці Молдова напередодні та після парламентських виборів 2019 р., сформувати дороговкази для розробки політичних та спільних стратегій щодо Республіки Молдова для представників громадянського суспільства та decision-маркерів у Румунії та Україні, а також поліпшити канали комунікації між представниками громадянського суспільства України, Молдови та Румунії.

Організатори заходу – Рада зовнішньої політики «Українська Призма» та Міжнародний фонд «Відродження».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-