Тірана знову викликала "на килим"  грецького посла через антиалбанські інциденти

Тірана знову викликала "на килим" грецького посла через антиалбанські інциденти

642
Ukrinform
МЗС Албанії викликало грецького посла вдруге за останні три дні, вимагаючи публічного засудження антиалбанських інцидентів у Греції, викликаних загибеллю албанського грека у перестрілці з поліцією кілька днів тому.

Про це повідомляє Balkan Insight

«У середу офіційна Тірана висловила черговий протест грецькому послу через низку нещодавніх антиалбанських інцидентів у Греції, спричинених убивством етнічного грека албанською поліцією, вимагаючи офіційно засудити їх», - зазначається у повідомленні.

Йдеться про такі інциденти, як повідомлення про закладену біля албанського посольства в Афінах бомбу, підпал албанської крамниці в грецькій столиці та публічне спалення албанського прапора біля будівлі грецького парламенту у вівторок увечері. 

Читайте також: Греція вимагає від Німеччини €288 мільярдів репарацій

Як відомо, причиною спалаху антиалбанських настроїв у Греції стала загибель минулої неділі від рук албанської поліції етнічного грека з прикордонного з Грецією села – 35-річного Костандіноса Каціфи, який під час грецького національного свята, дня початку війни з Італією 1940 року, відкрив стрільбу по правоохоронцях, коли ті почали скидати піднятий на одному з грецьких військових цвинтарів державний прапор Греції.

В Албанії на сьогодні компактно проживають на півдні країни близько 24 тисяч етнічних греків, а у Грецію за останні 30 років емігрували більше 600 тисяч албанців – переважно трудових мігрантів.

Фото: Malton Dibra/LSA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-