В Австралії можуть побудувати "приватний Алькатрас" для терористів

В Австралії можуть побудувати "приватний Алькатрас" для терористів

698
Ukrinform
Приватна в’язниця для терористів, так званий Австралійський Алькатрас, може з’явитися в Еліс-Спрінгс – місті, що розташоване майже у географічному центрі Австралії і є відомим осередком туризму та аборигенської культури.

Про це повідомляє телекомпанія АВС.

"Це не урядовий проект, а приватний. Будівництво передбачається вести на приватній землі і за рахунок коштів приватного сектору. Уряд Території не схильний заважати розвитку приватного бізнесу", - прокоментував голова уряду Північної Території Майкл Ганнер пропозицію від бізнес-групи з Еліс-Спрінгс.

У зверненні бізнесменів, зокрема, сказано що "виправний заклад буде служити не лише стимулом розвитку Території, а й може стати вирішенням проблеми різних підходів до ув’язнення терористів у різних штатах країни".

Бізнес-група, очолювана менеджером аеропорту Еліс-Спрінгс Девідом Батіком, вважає, що вартість будівництва в’язниці становитиме 450-600 млн доларів і може бути залучена за рахунок приватно-державного партнерства або кредиту федерального уряду.

За словами Ганнера, хоча будівництво федеральної в’язниці для терористів і не входило в план розвитку Території, однак втілення проекту видається йому цілком імовірним.

Читайте також: Топ туристичних атракцій Європи очолив "ірландський Алькатрас"

Натомість опозиція виступає проти спорудження виправного закладу в Еліс-Спрінгс.

"Опозиція підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток економіки Північної Території, але виступає проти того, щоб Центральна Австралія стала місцем для терористів, а не для туристів", - заявив лідер опозиції у парламенті Території Гері Хіггінс.

Ставлять під сумнів перспективу позитивного вирішення питання про будівництво в’язниці й експерти, аргументуючи тим, що Еліс-Спрінгс є популярною туристичною локацією.

Фото: Robert Galbraith, Reuters

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-