В РФ визнали неефективність блокувань в інтернеті

В РФ визнали неефективність блокувань в інтернеті

Укрінформ
Заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Олексій Волін визнав неефективність блокування контенту в інтернеті.

Про це повідомляє РИА "Новости".

«Ми вважаємо, що блокування дедалі більше показують свою неефективність, і вважаємо, що це зникаюча натура, рано чи пізно від них потрібно буде відмовитися, тому що дедалі більше люди обходять їх, навіть не помічаючи, що вони мають справу з технологіями, які дозволяють обходити заблокований контент», — сказав Волін.

Як приклад він навів Китай, де месенджери Telegram і WhatsApp працюють, хоча офіційно вони заблоковані. За словами чиновника, потрібно шукати можливості для співпраці і обміну досвідом.

Читайте також: Росія під виглядом боротьби з Telegram готується до інформаційної ізоляції - РНБО

Як відомо, в 2017 році Роскомнагляд пред'явив претензії до месенджера Telegram у зв'язку з відмовою надавати ФСБ ключі для дешифровки повідомлень користувачів. Керівництво Telegram відмовляється виконувати цю вимогу, посилаючись на Конституцію РФ, яка гарантує таємницю листування, телефонних переговорів, поштових, телеграфних та інших повідомлень. Верховний суд Росії відмовився відмінити розпорядження ФСБ.

У квітні 2018 року Таганський суд Москви задовольнив позов відомства про блокування Telegram в Росії. З того часу месенджер офіційно блокують, що призвело до порушень в роботі банків, онлайн-магазинів, соцмереж та інших сервісів. Водночас сам Telegram продовжує працювати, хоча і із збоями.

Всі рішення російських судів відносно Telegram юристи месенджера оскаржили в Європейському суді з прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-