Ультиматум повстанців ЦАР уряду: 48 годин на виведення "російських найманців"

Ультиматум повстанців ЦАР уряду: 48 годин на виведення "російських найманців"

1581
Ukrinform
Абдулайє Іссен, лідер угрупування мусульманських повстанців «Селека» (нині - CNDS) дав урядовим військам і російським військовим 48 годин, щоб ті залишити контрольовані ними території в ЦАР.

Про це повідомляє Мeduza.

"Причиною ультиматуму стало усунення з посади голови парламенту ЦАР Каріма Мекассуа, який є мусульманином. Іссен назвав його усунення незаконним. Він звинуватив президента ЦАР Фостена-Арканжема Туадеру (він християнин) у змові", - йдеться в повідомленні.

У комюніке Іссена зазначається, що змову Туадера здійснив за допомогою «найманців з Росії» під керівництвом Валерія Захарова. «Вимагаємо від Російської Федерації детально роз'яснити, яка роль цих найманців, наближених до Кремля, і справжня мета їх присутності в країні», — цитує «МБХ Медіа» комюніке Іссена.

Офіційний представник МІД РФ Марія Захарова назвала неправдивою інформацію про ультиматум щодо виведення російських військових, додає Мeduza з посиланням на РИА Новости.

Читайте також: СБУ оприлюднила дані 206 найманців “Вагнера”

Раніше повідомлялося, що в ЦАР діють найманці "приватної військової компанії Вагнера". За даними ЗМІ, вони забезпечують захист глави держави в обмін на доступ до природних ресурсів. Під час спроби розслідувати в ЦАР діяльність вагнерівців у липні на території цієї країни загинуло троє російських журналістів - Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко. Учасник групи Pussy Riot Петро Верзилов, який намагався розслідувати загибель журналістів, був отруєний і потім госпіталізований у Берліні.

При цьому країни Євросоюзу домовилися збільшити військову підтримку ЦАР через втручання Росії у справи цієї країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-