Австрія святкує Національний день республіки

Австрія святкує Національний день республіки

Фото
Укрінформ
Австрійська Республіка у п’ятницю, 26 жовтня, відзначає головне національне свято - День прийняття австрійським парламентом Федерального конституційного закону про постійний нейтралітет у 1955 році.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Урочисті заходи в австрійській столиці розпочалися з церемонії покладання керівництвом республіки вінків до Меморіалу загиблих солдат та жертв опору на Зовнішніх воротах замку біля імператорського комплексу Хофбург. Далі урочистості проходили на розташованій поруч історичній Площі Героїв (Хельденплац), де військово-політичне керівництво держави виступило з промовами з нагоди свята. Водночас на Хельденплац присягу урочисто склали понад 1200 новобранців австрійської армії. Також на площу прямо посеред присутніх тисяч людей висадилася на парашутах група австрійських десантників.

Австрія святкує Національний день республіки / Фото: Короткий Василь, Укрінформ

На різних локаціях в центральній частині Відня, так званому "внутрішньому місті", організовані виставки військової техніки, обладнання та спорядження австрійської федеральної армії. Усі бажаючі можуть сфотографуватися на тлі техніки та заглянути всередину, а також отримати відповіді від армійських фахівців.

Поруч з цим, в рамках відзначення Національного свята свої двері в п’ятницю відкрили офіційні державні установи – Федеральна канцелярія, парламент, міністерства і відомства. Поспілкуватися та зробити "селфі" з президентом, канцлером чи кимось з міністрів може кожен бажаючий, щоправда перешкодою можуть стати довжелезні черги, які вишукувалися до дверей установ ще їх офіційного відкриття.

Привітало австрійців з Національним днем і Міністерства закордонних справ України. "Вітаємо Австрію з національним святом. Як кажуть на Західній Україні, "бабуся Австрія". Хороший друг та історичний сусід, в якому ми можемо багато навчитися", - заявили в МЗС.

Федеральний конституційний закон про постійний нейтралітет був прийнятий австрійським парламентом 26 жовтня 1955 року з метою затвердити незалежність і забезпечити недоторканність території країни. Законом визначається, що Республіка Австрія зберігатиме і захищатиме свій нейтралітет за допомогою всіх наявних у неї засобів, ніколи в майбутньому не вступить ні в які військові союзи і не допустить створення на своїй території військових баз іноземних держав.

Читайте також: У Європарламенті пропонують нові правила контролю на кордонах

Оголошення нейтралітету стало можливим після виведення військ країн – переможниць у Другій світовій війні з австрійської території в 1955 році. Як відомо, СРСР, США, Велика Британія та Франція створили в липні 1945 року на території Австрії 4 окупаційні зони (окремо на зони був розділений Відень) і керували ними 10 років поспіль.

Національним святом день прийняття закону про постійний нейтралітет був оголошений у 1965 році, з того часу він став вихідним днем.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-