Східна Європа має відігравати важливішу роль у зовнішній політиці – Маас

Східна Європа має відігравати важливішу роль у зовнішній політиці – Маас

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас вважає, що східні країни-члени ЄС повинні відігравати важливішу роль у зовнішній політиці західних партнерів.

Про це він сказав після переговорів у Берліні в п'ятницю з чеським колегою Томашем Петршичеком, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я часто вказував, що східні партнери в Європейському Союзі у зовнішній політиці Міністерства закордонних справ Німеччини повинні відігравати набагато більшу роль. Німеччина може стати будівничим мостів між сходом і заходом Європи», - заявив німецький дипломат і відзначив роль у цьому Чехії.

За його словами, такі мости потрібні зараз, коли на континенті є «тріщини» між північчю і півднем, заходом і сходом. Він визнав, що з різних питань між цими країнами існують розбіжності. Однак перед лицем дуже великих глобальних викликів – в економіці, торгівлі, безпеці – всі мають усвідомлювати, що потрібна об'єднана Європа, вважає Маас.

Міністри торкнулися проблеми міграції. Це тема належить саме до таких, за якими у сторін дуже різні думки. Петршичек, тим не менш, вважає, що тепер, коли міграційна ситуація покращилася, у Праги й Берліна є спільні позиції в цій сфері. Мова йде про спільність підходів у тому, що стосується допомоги країнам-джерелам мігрантів і транзитним. ФРН і ЧР готові спільно працювати за проектами розвитку, наприклад, в Африці.

Читайте також: У Чехії призначили нового міністра закордонних справ

Чехія, яка саме в цьому вбачакє свою солідарність, планує значно збільшити кошти, які вона надає для допомоги з метою розвитку. На даний час вони становлять близько 0,11% (ВВП), але можуть бути збільшені втричі, до 0,33%.

Петршичека було призначено очільником МЗС Чехії 16 жовтня. Німеччина стала першою країною, яку він відвідав після вступу на посаду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-