Лукашенко “пригальмував” засідання РПЦ у Мінську

Лукашенко “пригальмував” засідання РПЦ у Мінську

Укрінформ
Засідання Священного синоду РПЦ у Мінську під головуванням патріарха Кирила, присвячене виробленню заходів у відповідь РПЦ на дії Константинопольського патріархату в Україні почалося із запізненням через зустріч президента Олександра Лукашенка з патріархом Кирилом.

Про це повідомляється на сайті Московського патріархату.

"З деяким запізненням ми починаємо засідання Священного синоду. Причина дуже вагома — ми мали змістовну розмову з главою держави, президентом Республіки Білорусь Олександром Григоровичем Лукашенком. Думаю, важливо, що Олександр Григорович мав можливість звернутися із словом до всього єпископату Білоруської Церкви, до членів Синоду, а крім того, поспілкуватися неформально, особливо з представниками білоруського єпископату", — сказав патріарх Кирило.

Засідання Священного синоду проходить у будівлі Мінської єпархії. Найвищий виконавчий орган Російської православної церкви вирішуватиме, що робити після рішення Вселенського патріархату почати процедуру надання автокефалії Українській церкві. Передбачається, що на ухвалення рішення піде приблизно чотири години, з урахуванням того, що активні консультації були напередодні. Раніше патріарх Кирило заявляв, що головне питання синоду, що відкривається, - "відреагувати на те, що сьогодні відбувається в родині помісних православних церков і на ту ситуацію, яка складається в Україні".

Засідання синоду РПЦ уперше проходить за межами Росії і вперше в Білорусі.

За словами прес-секретаря патріарха Кирила священика Олександра Волкова, синод РПЦ "висловить абсолютно певну, недвозначну позицію щодо тих заяв і тих рішень, які були прийняті в Стамбулі", і дасть "остаточну оцінку тому, що було зроблено Константинопольським патріархатом за останній час", "відповідь Священного синоду буде адекватною і жорсткою".

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Читайте також: Синод РПЦ готує "відповідь" на рішення Вселенського патріархату щодо України

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет висловив переконання, що об'єднувальний архієрейський собор буде скликаний найближчим часом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-