Американська розвідка спіймала на шпигунстві у Греції екс-депутата Держдуми РФ

Американська розвідка спіймала на шпигунстві у Греції екс-депутата Держдуми РФ

Укрінформ
Перехопленні розвідкою США повідомлення довели, що екс-депутат Держдуми, спортивний діяч Іван Саввіді працював російським посередником у планах підірвати угоду Греції та Македонії.

Про це пише The New York Times.

“Протягом багатьох років Іван Саввіді був кремлівською людиною в Греції”,- йдеться у повідомленні.

Американські чиновники кажуть, що вони перехопили у червні листування та телефонні дзвінки, котрі доводять, що Саввіді працював на росіян. Як зазначається, уряд США надав Греції наявні докази шпигунської діяльності Івана Саввіді. Греція вирішила вислати двох російських дипломатів за звинуваченням у наданні коштів протестним групам.

Американські чиновники бачать викриття Саввіді та вигнання з Греції кремлівських дипломатів як рідкісну перемогу в намаганні побороти руйнівну діяльність Росії в Європі та США.

Як повідомляв Укрінформ, на референдумі у Македонії понад 90% громадян, які прийшли на дільниці, підтримали зміну назви країни на "Республіка Північна Македонія". Однак явка на виборчі дільниці була очевидно недостатньою.

Читайте також: Росія погрожує ветувати в ООН зміну назви Македонії - ЗМІ

Референдум має консультативний характер, і остаточне рішення про перейменування Македонії буде ухвалюватися в парламенті країни.

У рамках підписаної в червні угоди з Грецією Македонія погодилася змінити свою назву на Республіку Північна Македонія, в той час як Греція погодилася зняти своє давнє вето щодо інтеграції Македонії в НАТО і ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-