Дуда призначив 27 нових суддів до Верховного суду Польщі

Дуда призначив 27 нових суддів до Верховного суду Польщі

Укрінформ
Президент Польщі Анджей призначив 27 нових суддів до складу Верховного суду країни. 

У Верховному суді це рішення назвали “несподіваним”, оскільки раніше Верховний апеляційний суд прийняв постанови про призупинення рішень щодо призначення суддів до цього суду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з рішенням президента, 19 суддів обрано до палати контролю і публічних справ, 7 — до палати цивільних справ й одного суддю - до карної палати.

Речник Верховного суду РП Міхал Лясковський у коментарі телеканалу TVN24 зазначив, що рішення Дуди було несподіваним.

“Я думав, що президент поважатиме постанови суду”, - підкреслив Лясковський.

За його словами, президент Дуда, а перед цим Національна рада судочинства (KRS) повинні були підкоритися рішенню Верховного апеляційного суду щодо призупинення процедури призначення суддів до цього суду. Водночас, він додав, хоч рішення і було несподіваним, але воно вписується у логіку подій останніх двох років навколо Верховного суду в Польщі. 

Речник прокуратури також висловив думку, що президент поспіхом призначив суддів, оскільки таким чином хотів випередити ймовірну постанову суду ЄС щодо проміжного призупинення будь-яких рішень польської влади стосовно Верховного суду країни.

Читайте також: Польща сподівається, що США зупинять “Північний потік-2” санкціями

Як інформувалося раніше,  подавши наприкінці вересня до суду ЄС, Єврокомісія перейшла до другого етапу процедури у зв'язку з порушеннями, на думку Брюсселя, польською владою принципів верховенства права, що є фундаментальними для країни-члена Спільноти. Єврокомісія виступає за розгляд справи у прискореному режимі. Вона також хоче, аби суд ще до оприлюднення остаточного прийняв проміжне рішення, яким би зобов'язав Польщу призупинити виконання окремих положень закону про Верховний суд. Єврокомісія вважає, що польський закон про Верховний суд не відповідає законодавству Євросоюзу, порушує Договір про ЄС та підриває принципи незалежності судочинства.

Напруга навколо Верховного суду триває з липня 2017 року, коли парламент країни ухвалив новий закон про цей суд, змінюючи його структуру. Згідно з новим законом про Верховний суд, президент влітку цього року звільнив з посади його голову Малгожату Герсдорф і тимчасово призначив на її місце іншу особу. Герсдорф не визнає цього рішення, наполягаючи, що за конституцією країни її повноваження мають завершитися в 2020 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-