Ягланд припустив виключення Росії з Ради Європи

Ягланд припустив виключення Росії з Ради Європи

Оновлено
Укрінформ
Якщо Росія не відновить платежі до бюджету Ради Європи, то країну може бути виключено з організації.

Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд під час дебатів про майбутнє організації у середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

"Якщо країна-член не сплачує внески упродовж двох років, тоді застосовується ст. 9. Два роки минають у червні наступного року", - зауважив генсек Ради Європи, говорячи про ситуацію відносно Росії.

Він наголосив, що кожна країна-член повинна виконувати правила Ради Європи та Європейську конвенцію прав людини.

Ягланд пояснив, що ст. 9 статуту Ради Європи до країни-члена уповноважений застосувати керівний орган – Комітет міністрів.

Генсек Ради Європи повідомив, що представить свою позицію із зазначеної проблеми у п'ятницю, включаючи зміни до бюджету на випадок не відновлення Росією сплати своєї частки.

Читайте також: Проросійська позиція Ягланда підриває авторитет Ради Європи - грузинський депутат

Як відомо, у 2014 році після початку агресії проти України Рада Європи наклала санкції на російську делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європі, включаючи позбавлення права голосу. Відтоді РФ припинила сплачувати внески до бюджету організації.

У рамках осінньої сесії ПАРЄ, яка проходить 8-12 жовтня у Страсбурзі, у четвер генеральний секретар Ради Європи Ягланд відповідатиме на запитання парламентаріїв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-