У Росії за педофілію затримали історика, що співпрацював з Дмитрієвим

У Росії за педофілію затримали історика, що співпрацював з Дмитрієвим

241
Ukrinform
Директора Медвежегірського міського музею Сергія Колтиріна затримано у рамках кримінальної справи про розпусні дії відносно неповнолітнього.

Про це повідомляє видання «Петрозаводськ говорить».

«Директора Медвежегірського міського музею Сергія Колтиріна затримано правоохоронними органами, що підтвердили в силових структурах регіону. Разом з музейником затримано його подільника», - йдеться в повідомленні.

Слідство клопотатиме перед судом про їхній арешт. На сайті місцевого Слідкома зазначається, що двоє чоловіків підозрюються «у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 135 КК РФ (здійснення розпусних дій)». За версією слідства, у вересні 2018 року підозрювані вчинили розпусні дії відносно неповнолітнього.

Медвежегірський музей було організовано в 1962 році. Колтирін керує ним з 1991 року. Щорічно 5 серпня музей організовує і проводить День пам'яті в урочищі Сандармох, розкопками якого займався історик і глава карельського «Меморіалу» Юрій Дмитрієв, якого звинувачують за тією ж статтею.

Раніше, в серпні 2018 року, стало відомо, що Російське воєнно-історичне товариство (РВІТ) має намір провести в Сандармоху розкопки, в результаті яких розраховує знайти останки радянських військовополонених, нібито розстріляних тут окупаційними фінськими військами. Дмитрієв і його колеги з «Меморіалу» виступали проти цієї ініціативи, вважаючи її політично мотивованою спробою переписування історії, з метою витіснення пам'яті розстріляних тут жертв сталінського терору.

Читайте також: Російський суд залишив під арештом главу карельського "Меморіалу"

Як писали російські ЗМІ в серпні, Міністерство культури Карелії доручило Колтиріну підготувати звернення до РВІТ з проханням допомогти «визначити межі поховання» в Сандармоху. «Я розумію, що тут не могло бути розстрілів фінських в'язнів. А що від мене залежить? Я всього лише директор музею. Ви приїхали - і поїхали. А мені тут працювати. Я боюся за свій музей. Я боюся долі Дмитрієва», - сказав тоді Колтирін .

Сандармох - лісове урочище в Медвежегорському районі Республіки Карелія, де на площі 10 гектарів під час Великого терору 1937-1938 років розстріляно і поховано понад 9500 осіб 58 національностей, у тому числі багато українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>