На "віолончеліста Путіна" у держбюджеті РФ розписали $100 мільйонів

На "віолончеліста Путіна" у держбюджеті РФ розписали $100 мільйонів

549
Ukrinform
Фонд "Талант і успіх", співзасновником якого є музикант Сергій Ролдугін, що вважається близьким другом президента РФ Володимира Путіна, протягом найближчих трьох років отримає 6,35 млрд руб. із бюджету РФ.

Про це повідомляє РБК з посиланням на проект держбюджету Росії.

"Загальні субсидії федерального бюджету фонду "Талант і успіх" у 2019 році плануються на рівні 2,09 млрд руб., у 2020 і 2021 роках - по 2,13 млрд руб., тобто всього 6,35 млрд руб. (приблизно 100 млн дол. - ред.)", - випливає з проекту федерального бюджету на 2019-2021 роки.

У попередні чотири роки фонд Ролдугіна отримав близько 5 мільярдів рублів (76 млн дол.) від держави і не менш як 15 мільярдів (230 млн дол.) - від спонсорів.

Організація була заснована 2014 року за ініціативи президента РФ Володимира Путіна. Засновником виступив освітній центр "Сиріус" у Сочі. Заявлена мета фонду - підтримка обдарованих дітей, що проявили здібності у галузі мистецтв, спорту і науки.

У листопаді 2016 року Путін на нараді уряду розкритикував роботу фонду за недостатнє використання виділених коштів. У березні 2017 року Міністерство освіти і науки Росії запропонувало штрафувати фонд "Талант і успіх" Ролдугіна у разі неефективного витрачання бюджетних коштів.

Читайте також: Оточення Путіна накопичило $24 мільярди - OCCRP

2016 року Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, вивчивши так званий "Панамський архів", дійшов висновку, що близький друг Путіна віолончеліст Олег Ролдугін аж до 2015 року володів офшорними компаніями з оборотом у декілька мільярдів доларів. Його фірми щодня здійснювали багатомільйонні угоди з російськими держкомпаніями, брали кредити в зарубіжному дочірньому банку ВТБ без забезпечення, а також отримували від російських бізнесменів кредити під низькі відсотки, при цьому борги фактично не поверталися.

Путін, коментуючи таку офшорну діяльність Ролдугіна, стверджував, що майже всі зароблені гроші музикант витратив на придбання музичних інструментів для російських держустанов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-