Глава МЗС Китаю закликав не влаштовувати "джунглі" у світовій політиці

Глава МЗС Китаю закликав не влаштовувати "джунглі" у світовій політиці

976
Ukrinform
Відносини між учасниками міжнародного співтовариства мають будуватися на взаємній повазі, взаємній вигоді та довірі, а не на довільному розриві домовленостей і зобов'язань.

Про це сказав міністр закордонних справ КНР Ван І в п'ятницю, виступаючи в дебатах ГА ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми маємо дотримуватися правил і порядку. Відносини між країнами мають базуватися на довірі, а не довільному порушенні взятих зобов'язань. Міжнародні відносини мають регулюватися правилами, а не імпульсами", - заявив міністр.

За його словами, справедливість і чесність означає рівність між усіма країнами - великими і малими - і повагу суверенітету, територіальної цілісності і незалежності, а також вибору іншими країнами їхньому шляху розвитку.

Міжнародні правила і механізм багатосторонності перебувають під атакою, з'явилося безліч чинників непевності й дестабілізації, сказав міністр.

Він запевнив, що його країна завжди дотримувалася принципу мультилатералізму і міжнародного права і виконала взяті на себе обіцянки. Китайський міністр закликав замінити конфронтацію кооперацій, триматися як одна сім'я і не допустити скочування до принципу "джунглів" у світових відносинах.

Читайте також: Трамп: Ми з'ясували, що Китай намагається втрутитися у вибори в Конгрес

Ван І також засудив протекціонізм і закликав вирішувати спірні питання шляхом переговорів. "Китай не дозволить себе шантажувати і не допустить тиску", - попередив він і при цьому пообіцяв, що Китай зробить свій ринок більш відкритим.

Фото: Сіньхуа

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>