США не приховують планів скинути уряд Ірану – президент Рухані

США не приховують планів скинути уряд Ірану – президент Рухані

Укрінформ
Адміністрація США не приховує планів повалити уряд Ірану, який сама ж запрошує на переговори по ядерному питанні.

Про це заявив президент Ісламської Республіки Іран (ІРІ) Хассан Рухані під час виступу на загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Він (Уряд США – ред.) відкрито порушує державні зобов’язання, які були взяті його попередником. На основі яких причин ми можемо вступити в переговори з адміністрацією, яка веде себе таким чином? Будь-які переговори повинні вестися в рамках Спільного всеохоплюючого плану дій (СВПД)та резолюції РБ ООН 2231, а не в порушення їх та повернення до минулого. Є доля іронії в тому, що уряд США навіть не приховує своїх планів скинути той самий уряд, який він запрошує на переговори", - заявив він.

Читайте також: Президент Ірану назвав ядерний Ізраїль найбільшою загрозою світу

Рухані звинуватив адміністрацію Дональда Трампа в тому, що вона "сповнена рішучості зробити так, щоб усі міжнародні інституції стали неефективними": "Цей уряд вийшов зі Спільного всеохоплюючого плану дій, схваленого Радою Безпеки, всупереч правилам та нормам міжнародного права".

За словами іранського президента, СВПД був схвалений резолюцією РБ ООН 2231 та "був закріплений як міжнародне зобов’язання", а у відповідності до цієї резолюції "усі країни та організації були закликані підтримати виконання СВПД та утриматися від будь-яких дій, які підривають його виконання".

Читайте також: Трамп закликає світ до ізоляції Ірану - "головного спонсора тероризму"

Рухані вказав на те, що доповіді МАГАТЕ засвідчили виконання Тегераном своїх зобов’язань в рамках СВПД. Однак, за його словами, США з самого початку не були вірними своїм зобов’язанням, а згодом, "вдавшись до непереконливих причин, відкрито порушили свої зобов’язання і вийшли з угоди".

"ООН не повинна дозволити цим рішенням стати жертвою внутрішніх виборів і пропагандистських ігор окремих членів та не повинна дозволити, щоб країни-члени ухилялися від виконання своїх зобов’язань", - сказав президент ІРІ.

Він також заявив, що незаконні односторонні санкції США"самі по собі є формою економічного тероризму та порушенням права на розвиток".

Читайте також: На Трампа чекає доля Хусейна - президент Ірану

Поруч з цим, на переконання Рухані, вкінці-кінців немає іншого шляху як діалог, однак "діалог - це вулиця з двостороннім рухом та має бути заснований на рівності, справедливості гідності та чесності, а також має вестися відповідно до норм і правил міжнародного правила".

З огляду на це президент ІРІ закликав адміністрацію США повернутися за стіл переговорів по іранському ядерному питання на основі резолюції РБ ООН 2231.

"Резолюція 2231 РБ ООН – це не просто папір. Ми закликаємо вас повернутися за стіл переговорів, які ви покинули. Якщо вам не до смаку СВПД тому, що ви унаслідували це від своїх внутрішніх політичних суперників, то ми закликаємо вас повернутися до резолюції Ради Безпеки", - сказав він.

Читайте також: Трамп поки не хоче зустрічатися з президентом Ірану

За словами Рухані, обидві сторони можуть вислухати один одного прямо в будівлі Генеральної Асамблеї ООН .

"Я починаю діалог прямо тут і заявляю недвозначно, що питання міжнародної безпеки – це не іграшка в руках американської внутрішньої політики. ООН - не частина адміністрації США. Діалог може бути відновленим в цій Асамблеї з того моменту та тією особою, яка покинула стіл переговорів та пішла від угоди. Початок діалогу – це припинення погроз та несправедливих санкцій", - заявив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-