Моравецький вважає, що рішення Єврокомісії підриває діалог з Польщею

Моравецький вважає, що рішення Єврокомісії підриває діалог з Польщею

585
Ukrinform
Рішення Єврокомісії про подачу на Польщу до суду ЄС у справі щодо порушення принципів незалежного судочинства підриває діалог Варшави з Брюсселем.

На цьому під час прес-конференції наголосив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Що стосується справ, пов'язаних з Верховним судом, ми увесь час ведемо діалог, але, як бачимо, Єврокомісія вирішила здійснити крок, який певним чином підриває цей діалог, або серйозно його ускладнює", - заявив Моравецький.

Він підкреслив, що на Раді ЄС із загальних питань нещодавно було заслухано позицію Польщі і на цій зустрічі було видно, що багато країн хоче деескалації конфлікту між Польщею та Євросоюзом.

"Ми також дуже хочемо, щоб Єврокомісія зрозуміла, у чому полягає реформа системи судочинства (в Польщі)",- підкреслив глава польського уряду.

Моравецький наголосив, що польське суспільство очікує змін в системі судочинства, зокрема більшої об'єктивності і транспарентності судової системи. За його словами, соцопитування свідчать, що 80% польського суспільства виступає за глибоку реформу системи правосуддя в Польщі.

Читайте також: Єврокомісія подала в суд на Польщу

Як повідомлялося, подавши у понеділок до суду ЄС, Єврокомісія перейшла до другого етапу процедури у зв'язку з порушеннями, на думку Брюсселя, польською владою принципів верховенства права, що є фундаментальними для країни-члена ЄС. Єврокомісія виступає за розгляд справи у прискореному режимі. Вона також хоче, аби суд ще до оприлюднення остаточного прийняв проміжне рішення, яким би зобов'язав Польщу призупинити виконання окремих положень закону про Верховний суд. Єврокомісія вважає, що польський закон не відповідає законодавству Євросоюзу, порушує Договір про ЄС та підриває принципи незалежності судочинства.

Раніше Єврокомісія ініціювала процедуру щодо Варшави з метою розслідування можливих порушень у сфері верховенства права. Як пояснили в Єврокомісії, закон про Верховний суд порушує права суддів у цьому органі та не відповідає зобов’язанням Польщі згідно з Договором про ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>