Папа Римський привітав Латвію зі 100-річчям незалежності

Папа Римський привітав Латвію зі 100-річчям незалежності

Фото
812
Ukrinform
Папа Римський Франциск під час апостольської подорожі до Латвії привітав громадян країни зі 100-літтям здобуття незалежності.

З вітальним словом він виступив у Президентському палаці перед першими особами держави на чолі з президентом Раймондом Вейонісом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Святкування сторіччя Латвії має велике значення. Це допомагає згадати, що свобода та незалежність - речі, які стосуються всіх. Працювати на благо свободи, в хорошому сенсі цього слова, означає брати участь у всебічному розвитку. Ви добре усвідомлюєте ціну здобутої і повернутої вами свободи. Це свобода, яку ви здобули завдяки своєму корінню. Але без здатності дивитися вгору відродження латвійської нації не було б можливим», - сказав Франциск.

За його словами, Латвія сьогодні стала одним з найважливіших культурних, політичних і транспортних центрів регіону.

Франциск віддав шану значним здобуткам народного мистецтва Латвії. За його словами, люди цього краю «зуміли обернути свій біль і скорботу в пісню і танець, ставши місцем діалогу і миролюбних зустрічей».

Читайте також: У Литві на богослужіння Папи Римського зібрались понад 100 тисяч вірян

«Щоразу, коли суспільство вчиться дивитися вище і ширше власних інтересів, співпраця людей переростає в солідарність. А та стає основою для формування історії в умовах конфліктів і напруженості. І ті, хто в минулому вважався противниками, можуть досягти єдності, щоб творити нове життя», - зазначив Франциск.

Після виступу понтифік поклав квіти до Пам’ятника Свободи у Ризі, а також узяв участь в екуменічній службі в лютеранському Домському соборі.

Після обіду Франциск полетить гвинтокрилом до міста Аглона, де у місцевій базиліці відслужить святу месу. У місті також очікується прибуття понад 100 тисяч прочан.

Понтифік зранку прибув до Риги з Вільнюса літаком місцевої авіакомпанії Air Baltic. Зранку 25 вересня Франциск прибуде до Таллінна, а звідти вже повернеться літаком у Рим.

Як відомо, 18 листопада Латвія святкуватиме 100-ліття здобуття незалежності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>