Прем'єри Чехії та Словаччини вважають, що місія Frontex Європі не потрібна

Прем'єри Чехії та Словаччини вважають, що місія Frontex Європі не потрібна

Укрінформ
Прем'єр-міністри Чеської Республіки Андрей Бабіш і Словаччини Петер Пеллегріні поставили під сумнів доцільність місії європейського Агентства з контролю кордонів Frontex.

Таку думку вони висловили після засідання міжурядової чесько-словацької комісії в Кошице у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Європі взагалі не потрібно таке агентство", - сказав Бабіш.

Його підтримав і словацький колега, зауваживши, що розуміє європейську охорону як координуючий орган. "Однак коли кількість людей, що захищають наші кордони, зростає, мова має йти, насамперед, про солдатів берегової охорони, армії або поліції Італії, Мальти, Греції, Іспанії, Португалії тощо", - сказав Пеллегріні.

Обидва розкритикували план Європейської комісії значно зміцнити до 2020 року європейське агентство із захисту кордонів, назвавши його "непотрібною паралельною структурою берегової охорони європейських держав". Глави урядів Чехії та Словаччини вважають більш доцільним зміцнення національних заходів.

Бабіш навів цифри, зазначивши, що, зокрема, видатки на Frontex становлять близько 1,7 млрд євро, на даний час Єврокомісія пропонує довести бюджет до 10 млрд. "Я переконаний, що Греції, Італії та Мальті не потрібен ніякий Frontex", - резюмував прем'єр Чехії.

Читайте також: Глава МВС Австрії пропонує перевіряти мігрантів ще в морі

Заява пролунала напередодні неформального саміту ЄС у Зальцбурзі, одним із головних питань якого стане якраз захист зовнішніх кордонів Євросоюзу і конкретно місії Frontex. На підтримку зміцнення її кількісно до 10 тисяч осіб і розширення мандата висловилися напередодні у Берліні канцлер ФРН Ангела Меркель і Австрії Себастьян Курц.

Також у рамках саміту в середу має відбутися зустріч керівників Вишеградської групи – Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини. Вони, очевидно, також обговорюватимуть між собою тему європейського агентства. Бабіш назвав співпрацю V4 "видатною".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-