У ПАРЄ назвали умову для перегляду регламенту щодо прав делегацій

У ПАРЄ назвали умову для перегляду регламенту щодо прав делегацій

Укрінформ
Перегляд регламенту Парламентської асамблеї Ради Європи є делікатним питанням та може статися лише заради зміцнення захисту основоположних цінностей.

Про це написала у Twitter доповідач з питання щодо узагальнення пропозицій відносно регламентних правил у частині повноважень національних делегацій у ПАРЄ, включаючи право голосу, Петра Де Саттер (Бельгія), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Перегляд правил організації – це делікатна справа. Це може бути здійснено лише задля зміцнення Парламентської асамблеї у захисті ключових цінностей: демократії, верховенства права та прав людини», - наголосила бельгійський політик.

Як повідомляв Укрінформ, у ПАРЄ до 20 вересня підготують доповідь щодо пропозицій відносно прав національних делегацій, включаючи право брати участь у голосуваннях. Доповідачем з питання призначено бельгійську депутатку Петру Де Саттер.

Документ, який може бути обговорений на парламентській сесії ПАРЄ у жовтні, має охоплювати «пропозиції стосовно відкликання або перегляду повноважень та/або прав щодо представництва та участі національних делегацій, а також щодо прав голосу членів, а також процедури голосування національних делегацій.

Читайте також: ПАРЄ обговорить право національних делегацій брати участь у голосуваннях

Як відомо, зазначене питання порушено у ПАРЄ у зв'язку з обмеженням прав російської делегації, що триває з 2014 року після початку агресії Росії проти України. Відтоді РФ припинила сплачувати внески до бюджету Ради Європи.

Нині у Раді Європи та у ПАРЄ діє проросійське лобі, яке намагається відновити повноваження російської делегації.

Коментуючи зазначене питання, віце-президент ПАРЄ народний депутат України Володимир Ар’єв зауважив, що «Рада Європи, нарешті, повинна зробити вибір, чи важливіші цінності над грошима».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-