ЄС посилить оборонну співпрацю з країнами Західних Балкан - Могеріні

ЄС посилить оборонну співпрацю з країнами Західних Балкан - Могеріні

Укрінформ
Європейський Союз хоче посилити співпрацю у сфері безпеки та оборони з усіма країнами Західних Балкан.

Про це заявила на прес-конференції у Відні Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні після завершення неформального засідання міністрів оборони країн-членів Євросоюзу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні ми маємо хорошу співпрацю з нашими друзями із Західних Балкан. Ці країни беруть участь у деяких з наших місій, і ми б хотіли посилити співробітництво у сфері безпеки та оборони з усіма країнами Західних Балкан", - заявила вона.

Читайте також: В Австрії проходить неформальний саміт міністрів оборони країн ЄС

Могеріні додала, що тема співпраці із західнобалканськими країнами матиме також обговорення під час неформального засідання міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яке проходить 30-31 серпня у Відні.

Посилення співпраці в оборонній сфері з країнами Південно-Східної Європи та Західних Балкан стало однієї з головних тем зустрічі у Відні та відбулося з ініціативи головуючої в Раді ЄС Австрії.

Читайте також: Зміна кордонів: дипломат прокоментував можливий прецедент на Балканах

Міністр оборони Австрії Маріо Кунасек під час спільної з Могеріні прес-конференції повідомив, що під час засідання обговорювалися конкретні кроки із зміцнення безпеки на Західних Балканах та вказав на необхідність обговорення таких кроків безпосередньо з представниками цих країн. З цієї метою 26 вересня в австрійське місто Грац запрошені міністри оборони країн цього регіону для того, щоб "ще більше інтенсифікувати дискусії та надіслати їм ясний та позитивний сигнал".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-