Найбільша кіберзагроза для Литви виходить від Росії - Міноборони

Найбільша кіберзагроза для Литви виходить від Росії - Міноборони

Укрінформ
Найбільша загроза для Литви в кібернетичному просторі виходить від Російської Федерації.

Про це заявив віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярза, повідомляє портал Delfi.lt.

"Найбільша загроза для Литви виходить від РФ. Зафіксовані цілком конкретні злочинні угруповання, що їх фінансують російські власті. Ці угруповання створюють реально складні віруси, які не можна виявити комерційними засобами, і головна мета яких - захопити комп'ютерні мережі, системи їх опонентів, тобто наші, і, без сумніву, красти інформацію", - сказав Кярза.

За його словами, раніше були тільки інформаційні атаки, потім кібернетичні, а цього року зафіксований перший випадок, коли найняті РФ злочинці об'єдналися.

Читайте також: Головний розвідник США попереджає про посилення кіберзагроз з боку Росії

Віце-міністр оборони Литви назвав конкретні приклади кібернетичних атак таких угруповань. "Це відчув один із найбільших порталів, адже були захоплені службові сервери. І наш міністр оборони став одним із учасників цієї "фальшивої новини". І "з використанням" такого нехорошого міністра був створений вірус, який було вміщено в документ і розіслано конкретному колу адресатів, отже, вони точно знали, до чиїх комп'ютерів хотіли потрапити", - зазначив Кярза.

Національний центр комп'ютерної безпеки Литви в минулому році зафіксував 55 тис. інцидентів з безпекою, близько 150 на день.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-