Латвійця засудили за шпигунство на користь Росії

Латвійця засудили за шпигунство на користь Росії

842
Укрінформ
Сесія Відземського районного суду в муніципальному центрі Мадона ухвалила умовний вирок латвійцеві Юрію Стілве, визнаному винним у шпигунстві на користь Росії. Свою провину Стілве визнав і розкаявся.

Про це повідомляє портал національного телерадіомовлення Латвії LSM.

«Відземський районний суд у Мадоні засудив обвинуваченого у шпигунстві на користь Росії Юрія Стілве, що проживає в Алуксненському краї, до трьох років позбавлення волі умовно», - говориться в повідомленні.

Уточнюється, що обвинувачений свою провину визнав і розкаявся. Також Стілве перебуватиме під особливим наглядом впродовж 3 років і 6 місяців; при призначенні покарання йому врахували ті 9 місяців, які він уже пробув за гратами.

Кримінальну справу про шпигунство Поліція безпеки завела наприкінці 2017 року. Тоді ж був затриманий підозрюваний громадянин Латвії. Пізніше Поліція безпеки Латвії (ПБ) підтвердила, що затриманий тривалий час за завданням російських спецслужб збирав і передавав їм дані про інфраструктуру Національних збройних сил країни та інші відомості, що цікавили спецслужби РФ. Розслідування показало, що підозрюваний дійсно співпрацював з російським офіцером спецслужби на території Росії. У лютому справу передали до прокуратури для початку кримінального переслідування.

Читайте також: Контррозвідка викрила військового, який “зливав“ інформацію бойовикам

Латвійські ЗМІ раніше уточнювали, що обвинувачений в шпигунстві - житель Алуксне, господар селянської ферми, який збирав за завданням російської розвідки публічно доступну інформацію про те, що відбувається в латвійському прикордонні з Росією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-