Росіяни не були вражені зустріччю Путіна і Трампа

Росіяни не були вражені зустріччю Путіна і Трампа

Опитування
912
Укрінформ
На тлі намірів російської влади підвищити пенсійний вік ставлення жителів РФ до США і Євросоюзу різко покращилося, і вперше з моменту окупації Криму позитивні оцінки переважають негативні.

Про це свідчить опитування «Левада-центр».

Згідно з опитуванням, у липні про гарне або дуже гарне ставлення до США заявили 42% росіян, про погане або дуже погане — 40%. Для Євросоюзу ці цифри становлять 42% і 38%. Для порівняння, у травні 2018 року добре ставилися до США тільки 20% жителів РФ, до Євросоюзу — 26%. Настільки низькі показники з коливаннями в кілька процентних пунктів фіксувалися протягом останніх чотирьох років після різкого падіння у 2014 році.

«Подання, що керівництво країни прагне реалізувати свої геополітичні цілі за рахунок населення, вилучаючи у нього необхідні засоби, викликає масове почуття обурення та невдоволення. На цьому тлі різко змінюється уявлення про ефективність зовнішньополітичного курсу президента та уряду, витрати на війну в Сирії і в Донбасі, на переозброєння армії видаються не настільки виправданими і справедливими, а загрози з боку Заходу починають швидко переоцінюватися», - коментує дані опитування Левада-Центр.

Показово, що переговори у Гельсінкі між президентами США і Росії, яким російські ЗМІ приділяли підвищену увагу, не справили особливого враження на росіян. Уважно слідкували за ними лише 30%; «щось чули про це» (оскільки було важко ухилитися від нав'язливої політичної реклами) ще 53%; 17% – взагалі нічого не знають про зустріч у верхах, від якої чекали кардинального повороту у відносинах між нашими країнами. При цьому в списку найважливіших подій останніх тижнів ці переговори відзначили лише 15% опитаних. І основна маса населення, 53%, вважає, що ці переговори не призведуть до якихось істотних змін.

Читайте також: У Росії стрімко зростають протестні настрої - Левада-центр

Нагадаємо, що, як показали попередні опитування, рейтинги російської влади сильно впали на фоні пенсійної реформи. За даними «Левада», рівень схвалення діяльності президента Володимира Путіна у липні (67%) опинився на мінімумі з 2013 року, прем'єра Дмитра Медведєва (31%) — на історичному мінімумі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-