Кардинал з Вашингтона пішов у відставку через секс-скандал з неповнолітнім

Кардинал з Вашингтона пішов у відставку через секс-скандал з неповнолітнім

Укрінформ
Папа римський Франциск прийняв відставку колишнього архієпископа Вашингтонського, кардинала Теодора МакКарріка, якого звинувачують в сексуальному насильстві проти неповнолітнього.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Зазначається, що вперше за 100 років член колегії кардиналів Ватикану, яка обирає папу Римського, залишив її добровільно. Відтепер МакКарріку також забороно служити.

"Франциск розпорядився, щоб МакКаррік присвятив життя молитвам на самоті і відмолюванням гріхів, поки церква розслідує звинувачення в тому, що він майже півстоліття тому він здійснював насильницькі дії сексуального характеру щодо 16-річного прислужника", - йдеться у повідомленні.

Теодор МакКаррік, якому зараз 88 років, займав дну з найвпливовіших позицій американської католицької церкви і до сексуального скандалу користувався повагою і довірою серед вищих політичних кіл США.

Читайте також: У Росії затримали шістьох працівників колонії у справі про катування в’язня

Раніше кардинала звинувачували в тому, що, займаючи ще чин єпископа, він чинив схожі дії щодо ще кількох молодих священиків. МакКаррік стверджує, що не пам'ятає цього. Потім ще один чоловік виступив зі звинуваченнями в тому, що МакКаррік розбещував його, коли йому було 11 років.

У червні 2018 року Нью-Йоркська єпархія заявила, що вважає інформацію про те, що МакКаррік застосовував насильство до неповнолітнього, достовірною та обгрунтованою. Дані передали в поліцію і Ватикану.

Ймовірно, Ватикан проведе закритий процес у справі колишнього кардинала. У 2015 році було оголошено про плани щодо створення спеціального трибуналу для розгляду звинувачень, висунутих на адресу єпископів у справах про сексуальне насильство.

Поки що цей орган не створили з юридичних і бюрократичних причин. Кардинал Шон О'Меллі з Бостона заявив, що створення трибуналу потрібно прискорити для якнайшвидшого розгляду звинувачень проти єпископів і кардиналів католицької церкви.

"Відмова від прийняття цих заходів поставить під загрозу вже і без того ослаблений моральний авторитет церкви", - заявив кардинал.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-