Естонія заявляє, що розкрила мережу російських агентів впливу - 23.07.2018 02:33 — Новини Укрінформ
Естонія заявляє, що розкрила мережу російських агентів впливу

Естонія заявляє, що розкрила мережу російських агентів впливу

798
Ukrinform
Серед громадських діячів, таких як журналісти, дипломати, бізнесмени та політики, виявлені люди, в особі яких, імовірно, йдеться про агентів впливу Росії.

Про це сказав генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран на Форумі безпеки в Аспені (США), повідомляє естонське агентство Delfi.

"Ми встановили мережу, яка складається з політиків, журналістів, дипломатів, бізнесменів, що насправді включає в себе агентів впливу Росії, яким кажуть, що їм слід робити, — сказав Марран. — Ми ясно бачимо, що ці люди нав'язують російський план дій".

Глава естонської зовнішньої розвідки попередив, що, незважаючи на саміт президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна і на вигляд хороші відносини, загроза з боку Росії далеко не минула: останнім часом Кремль став, скоріше, більше використовувати у своїх цілях агентів впливу і збільшувати їх роль, зазначив Марран.

Читайте також: Facebook зупинив роботу з аналітиками, яких пов'язують з Росією

Як приклад він навів політиків, які роками працювали на рівні місцевого самоврядування, а тепер стали проходити в національні парламенти та уряди країн.

"Що вони (росіяни — ред.) їм запропонували, це увага ЗМІ і політична підтримка, ексклюзивні бізнес-можливості та у поодиноких випадках також фінансова допомога", — зазначив Марран.

У той же час керівник естонської зовнішньої розвідки не погодився назвати жодного конкретного політика, дипломата або журналіста, щодо якого є підозра, що йдеться про агента впливу.

Foto: Andres Putting

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>