Зустріч Трампа та Путіна обійшлася Фінляндії у €4 мільйони

Зустріч Трампа та Путіна обійшлася Фінляндії у €4 мільйони

593
Укрінформ
У Фінляндії озвучили попередню вартість організації саміту глав США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі - як мінімум чотири мільйони євро.

Про це повідомляє Yle.

"Вартість організації зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі перевищила чотири мільйони євро. Поки це попередня оцінка, а підсумкова сума буде названа восени", - йдеться в повідомленні.

Наприклад, 400 тисяч євро було витрачено на оплату співробітникам і строковикам Оборонних сил, які забезпечували охорону 16 липня. 10 тисяч євро коштувала сауна і роздача фінської полуниці і гороху акредитованим журналістам.

"Окрім цього, вкрай складно підрахувати вартість того, що багато чиновників через підготовку до саміту вимушені були відкласти свої рутинні справи", - зазначає Тапіо Аалтонен з міністерства внутрішніх справ Фінляндії.

За словами міністерства, в міжнародній політиці вже склалася практика, що країна-організатор оплачує витрати на проведення заходу. При цьому працює принцип взаємності, тобто витрати на прийом фінських державних осіб оплачує також приймаюча сторона.

Як зазначається, велику частину підсумкової суми - близько 2,7 мільйона євро - сплатить МВС Фінляндії. З цих грошей два мільйони витрачені на посилену роботу столичної поліції, решта - на роботу Центральної кримінальної поліції, Поліції безпеки і Пограничної служби. Оборонним силам за допомогу в охороні міністерство переведе 400 тисяч євро, проте в цих розрахунках доки не врахована вартість використання винищувачів і військових вертольотів, а також кораблів військово-морського флоту.

Другий за величиною рахунок - близько 1-1,15 мільйона євро - виставлено міністерству закордонних справ. Найбільша частина цих грошей витрачена на оренду Палацу Фінляндії під прес-центр і організацію його роботи: охорону, забезпечення журналістів харчуванням і технічне оснащення.

"МЗС також сплатив частину зборів аеропортів і компенсував витрати на пересування президентів. Це коштувало 150 тисяч євро", - розповідає начальник прес-служби міністерства Веса Хяккінен.

Читайте також: Журнал Time вийде із зображенням Путіна і Трампа в одній особі

Ще майже 250 тисяч євро заплатить Канцелярія фінського президента. Ці гроші пішли на розміщення делегації американського президента в готелі Hilton Kalastajatorppa і самого Дональда Трампа в сусідньому гостьовому будинку, що належить державі, за забезпечення каналів зв'язку, організацію харчування і підготовку приміщень для переговорів.

Найдешевше зустріч Трампа і Путіна обійшлася адміністрації Гельсінкі. Місто витратило на ці цілі приблизно 200 тисяч євро.

Як повідомлялося, в понеділок, 16 липня, в Гельсінкі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-