Вестфальську премію миру 2018 року вручили країнам Балтії та скаутам

Вестфальську премію миру 2018 року вручили країнам Балтії та скаутам

861
Укрінформ
Лауреатами цьогорічної Міжнародної Вестфальської премії миру за особливий внесок у європейську інтеграцію стали Литва, Латвія та Естонія.

Про це повідомляє DW.

"У німецькому місті Мюнстер у суботу, 14 липня, відбулося вручення Міжнародної Вестфальської премії миру. У 2018 році лауреатами премії, яка вручається кожні два роки за особливий внесок у європейську інтеграцію, стали Литва, Латвія та Естонія", - йдеться у повідомленні.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який є членом журі премії, під час церемонії нагородження відзначив "непохитну любов до свободи", яку демонструють країни Балтії, а також їхню відданість свободі, незалежності та верховенству права. 

"Європа як майбутнє та необхідність: іноді мені навіть здається, що країни Балтії набагато випередили нас у тому, що стосується серйозності та виразності у розумінні цього", - наголосив Штайнмаєр під час церемонії.

Читайте також: Netflix отримав рекордну кількість номінацій на "Еммі"

Премія була вручена главам трьох держав - президенту Естонії Керсті Кальюлайд, президенту Литви Далі Грібаускайте та президенту Латвії Раймондсу Вейонісу.

Також цьогорічну Вестфальську премію миру було вручено міжнародному скаутському руху, який об'єднує близько 50 мільйонів дітей у багатьох країнах світу. 

Прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет під час вручення премії зауважив, що метою скаутського руху є встановлення миру у всьому світі та робота для досягнення цього. "Ви є гарним прикладом того, як, незалежно від походження, кольору шкіри та соціального статусу, можна мирно співіснувати та поважати одне одного", - сказав Лашет.

Міжнародна Вестфальська премія миру вручається раз на два роки і нагадує про Вестфальський мирний договір, укладений у Мюнстері і Оснабрюці після руйнівної Тридцятирічної війни. Вона закінчилася рівно 370 років тому. У 1998 році премія була вручена вперше. Переможець отримує 100 тисяч євро -  це найбільша німецька премія миру. Її присуджують людям, організаціям або державам, які внесли особливий внесок у європейську інтеграцію.

За 20 років цією премією нагородили, наприклад, першого президента Чехії Вацлава Гавела, колишнього канцлера ФРН Гельмута Коля, колишнього президента Франції Валері Жискара д'Естена, колишнього генерального секретаря ООН Кофі Аннана.

Фото: dpa

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-