У Білорусі просять заборонити георгіївську стрічку

У Білорусі просять заборонити георгіївську стрічку

Петиція
Укрінформ
У Білорусі почали збір підписів за заборону і адміністративну відповідальність за пропаганду георгіївської стрічки у країні.

Про це йдеться у петиції на сайті Зручне місто.

"Єдиним джерелом державної влади і носієм суверенітету в Республіці Білорусь є народ (стаття 3 Конституції Республіки Білорусь). Реалізовуючи своє право на безпосередню участь в управлінні справами суспільства і держави (стаття 37 Конституції Республіки Білорусь), просимо ввести заборону й адміністративну відповідальність за пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки, а саме: виготовлення, публічне використання, демонстрацію, носіння, а також поширення стрічки та(чи) її зображення на суверенній території Республіки Білорусь", - зазначається у петиції.

Приводом для створення петиції стало невизнане міжнародним співтовариством включення до складу Російської Федерації на початку 2014 року частини території Кримського півострова, розташованої в межах адміністративних меж регіонів України - Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також використання георгіївської (гвардійської) стрічки як символу проросійських сил на території Донбасу (територія України) під час захоплення влади, із застосуванням вогнепальної зброї і військової техніки.

Читайте також: У Білорусі відзначили День України

Також, на думку авторів, використання пропаганди стрічки в культурних, соціальних і політичних цілях становить небезпеку для територіальної цілісності Республіки Білорусь.

Якщо петиція набере необхідну кількість підписів, її планують направити до Ради міністрів і Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь.

На даний момент петиція зібрала 565 підписів з 700 необхідних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-