"ВКонтакте" використовують для впливу на мігрантів у Німеччині

"ВКонтакте" використовують для впливу на мігрантів у Німеччині

Дослідження
738
Ukrinform
Російська соціальна інтернет-платформа "ВКонтакте" стала засобом впливу на мігрантів, які проживають у Німеччині.

Такі висновки оприлюднила у вівторок, 10 липня, у Берліні група німецьких дослідників незалежного Центру з питань Східної Європи та міжнародних досліджень (ZOiS), повідомляє DW.

"За даними дослідників, ця соціальна мережа просто рясніє онлайн-групами, метою яких є вплинути на вихідців з колишнього СРСР, котрі проживають у Німеччині", - йдеться у повідомленні.

Трапляються суто політичні групи, що в деяких питаннях, як наприклад, події та конфлікт в Україні, обстоюють виключно позицію російського керівництва, кажуть дослідники. Крім того, дослідження підтвердило наявність зв'язку між німецькими правими радикалами та політизованими онлайн-групами мігрантів з колишніх радянських республік.

Також виявилося, що німецькі політичні акаунти у "ВКонтакте" - майже виключно правопопулістські та праворадикальні. Але можна знайти й такі, котрі обстоюють позиції, близькі до точки зору опозиційної в Німеччині Лівої партії, що нерідко виступала проти конфронтації з Росією через конфлікт в Україні.

Читайте також: Російські ЗМІ сіють розбрат в німецькому суспільстві - політолог

Під час дослідження враховувалася не лише поведінка окремих користувачів найбільшої російської соцмережі, а й дані про взаємодію груп та офіційних сторінок різних установ і організацій.

Раніше повідомлялося, що російські ЗМІ в цілому та ті, що ведуть мовлення в Німеччині, зокрема, ставлять своїм завданням вплинути на настрої не тільки колишніх співвітчизників, але й німців. Про це Укрінформу розповіла політолог Сюзанне Шпан, яка представила в Берліні своє дослідження "Російські медіа в Німеччині: незалежна журналістика чи політичний інструмент?".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-