Ердоган представив новий уряд Туреччини

Ердоган представив новий уряд Туреччини

1128
Ukrinform
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив склад нового Кабінету міністрів країни.

Про це повідомляє АА.

Враховуючи, що Туреччина перейшла на президентську форму правління, посада прем'єр-міністра скасована, а віце-президентом став Фуат Октай, який раніше очолювава Агентство з надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

Читайте також: Ердоган офіційно вступив на посаду президента Туреччини

Кількість міністерств скоротилася з 21 до 16.

Зокрема, міністерство закордонних справ, об'єднане з міністерством у справах ЄС, як і в колишньому уряді, очолив Мевлют Чавушоглу.

Главою Міністерства оборони став екс-керівник генштабу Хулуси Акар.

Також до складу Кабінету міністрів увійшли: Абдульхамит Гюль - міністр юстиції; Берат Албайрак - міністр казначейства та фінансів; Сулейман Сойлу - міністр внутрішніх справ; Мехмет Ерсой - міністр культури і туризму; Зехра Зюмрют Селчук - міністр праці, соцпослуг і сім'ї; Фатіх Денмез - міністр енергетики і природних ресурсів; Мехмет Касапоглу - міністр молоді та спорту; Зія Сельчук - міністр нацосвіти; Фахреттин Коджа - міністр охорони здоров'я; Рухсар Пекджан - міністр торгівлі; Мехмет Джахит Туран - міністр транспорту і інфраструктури; Мустафа Варанк - міністр промисловості і технологій; Бекір Пакдемирлі - міністр сільського і лісового господарства; Мурат Куруме - міністр навколишнього середовища і містобудування.

Читайте також: Вся влада Ердогану: уряд Туреччини передав виконавчі повноваження

Виступаючи на прес-конференції Ердоган підкреслив, що формування нової системи правління стало одним із найбільш значущих демократичних перетворень за всю історію Туреччини.

«Сьогодні успішно завершено одне з найважливіших демократичних перетворень в історії нашої країни. Туреччина увійшла до числа небагатьох країн світу, яким вдалося демократичним шляхом змінити систему правління», - сказав Ердоган.

Як відомо, 9 липня переобраний президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прийняв присягу і офіційно вступив на посаду президента країни.

На референдумі, який відбувся 16 квітня 2017 року, понад 51% громадян Туреччини висловилися за внесення змін у конституцію, що значно розширюють президентські повноваження.

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-