Держдеп США засудив обмеження Росії проти “Голос Америки" та "Радіо Свобода"

Держдеп США засудив обмеження Росії проти “Голос Америки" та "Радіо Свобода"

1255
Ukrinform
Офіційний Вашингтон гостро відреагував та засудив введення законодавчих обмежень в Росії проти американських медіа "Голос Америки" та "Радіо Свобода", а також наміри російської влади визнати журналістів цих видань "іноземними агентами".

Про це йдеться в заяві, поширеній речницею Державного департаменту США Хізер Науерт, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Уряд Росії продовжує придушувати свободу преси та незалежність ЗМІ. Ми засуджуємо вибіркове переслідування Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL) та Голос Америки (VOA) за російським законом про ЗМІ - "іноземні агенти", - зазначається в документі.

У Держдепі підкреслили, що "Радіо Свобода" і "Голос Америки" залишаються єдиними ЗМІ, щодо яких були введені обмеження відповідно до цього закону, і це лише "посилює попередні обмеження щодо їх мовлення в Росії". 

У заяві також наголошується, що 3 липня Державна дума зробила черговий крок до схвалення законодавства, яке розширює можливості визначення "іноземного агента" не тільки на ЗМІ, а й на окремих осіб, які беруть участь у створенні матеріалів. "Цей законопроект міг би надати російському уряду новий інструмент для переслідування незалежних журналістів та блогерів за їхню діяльність", - наголошується в заяві.

Читайте також: США назвали "репресіями" переслідування релігійних меншин в Росії

У цьому зв'язку США знову закликали уряд РФ дотримуватися своїх зобов'язань за Гельсінським Заключним актом та Міжнародним пактом про громадянські й політичні права щодо поваги до реалізації основних свобод в Росії, включаючи свободу висловлення думок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-