Китайські спецслужби намагалися завербувати депутата Бундестагу - ЗМІ

Китайські спецслужби намагалися завербувати депутата Бундестагу - ЗМІ

886
Ukrinform
Напередодні проведення в Берліні засідання Німецько-китайської комісії зі співробітництва стала у ФРН надбанням громадськості шпигунська історія зі спробами вербування Пекіном депутата німецького Бундестагу.

Про неї пише в п'ятницю Sueddeutsche Zeitung.

"Китай став агресивнішим в політичному шпигунстві, глава відомства із захисту конституції (контррозвідки) Массен попереджає про "широку спробу інфільтрації, особливо в парламенти, міністерства", - йдеться у статті.

Видання розповідає про конкретний випадок, коли Джейсон Ван влітку 2016 року кілька разів входив в контакт з парламентарієм Бундестагу від консервативного блоку. Спочатку мова йшла про прості консультації за 30 тис. євро в якості "початкової ціни", далі, однак, мова пішла вже про відомості внутрішнього характеру, при цьому китайський парламентер виявився на рідкість обізнаним про особисте життя німецького депутата. Кінець наростаючим контактам поклали німецькі спецслужби, які зацікавилися листуванням.

В іншому разі помічник одного з депутатів був (або була) підданий тиску і отримав 10 тис. євро за певну інформацію. Контакт також було встановлено паном Ваном.

За "Джейсоном Ваном" ховалося, як з'ясувалося, Міністерство безпеки КНР. Відомство використовує не менш як 500 вигаданих профілів в мережі Linkedin, вважають у відомстві Массена.

Читайте також: Громадянку України намагались завербувати спецслужби РФ

Контррозвідка закликає службовців бути пильними під час візитів в КНР, а також при спробі налагодження контакту невідомих китайських "підприємців".

У понеділок в Берліні пройде 5 засідання міжурядової комісії, в якому візьмуть участь канцлер ФРН Ангела Меркель і прем'єр Держради Лі Кецян, а також більше десятка міністрів з обох сторін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-