Більш як тисяча мігрантів потонули в Середземному морі на шляху до Європи – МОМ

Більш як тисяча мігрантів потонули в Середземному морі на шляху до Європи – МОМ

1428
Ukrinform
Понад тисяча людей потонули в Середземному морі цього року, пливучи від Лівії до Європи. 

Про це повідомив представник Міжнародної організації з міграції Отман Белбейсі, передає Радіо Свобода

"Ми маємо тривожне збільшення кількості смертей на морі біля узбережжя Лівії. Контрабандисти користуються відчаєм мігрантів, що хочуть виїхати до того, як в Європі запровадять нові правила, які ускладнять можливість проїзду морем в ЄС", – заявив Белбейсі.

Потік мігрантів нині знизився з пікового в 2015 році, коли сотні тисяч людей наражалися на небезпеку, намагаючись морем потрапити з Північної Африки до Європи.

Інший основний маршрут, з Туреччини до Греції, яким скористалися понад мільйон людей у 2015 році, практично закрили два роки тому.

Незважаючи на збільшення смертності в останні дні, число загиблих на морі майже наполовину менше ніж минулого року. Проте подорож сушею через Сахару, а потім через Середземне море залишається найнебезпечнішим міграційним маршрутом світу.

Читайте також: В Іспанії засудили "нелюдську політику" та закриті порти в Італії та Мальті

У відповідь на потік мігрантів у деяких країнах Європи до влади прийшли антиімміграційні сили. Зокрема, в Італії схожа партія здобула перемогу на виборах минулого місяця. Антиімміграційні партії закріпилися у центральноєвропейських державах, і вперше з 1940-х років минулого року вони отримали місця в парламенті Німеччини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-