У Страсбурзі сьогодні пройде засідання ad hoc комітету ПАРЄ

У Страсбурзі сьогодні пройде засідання ad hoc комітету ПАРЄ

Укрінформ
Сьогодні у Страсбурзі, в рамках літньої сесії ПАРЄ, пройде засідання ad hoc комітету, створення якого у грудні минулого року фактично мало на меті зробити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ.

Засідання заплановане на 18.30 за місцевим часом (19.30 за Києвом), повідомляє кореспондент Укрінформу.

У порядку денному сьогоднішнього сесійного дня дебати на тему «Забезпечення захисту правозахисників у державах-членах Ради Європи», сесія запитань та відповідей з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

Також відбудуться дебати на тему «Гуманітарна ситуація біженців у сусідніх із Сирією країнах», вибори суддів ЄСПЛ.

Перед Асамблеєю виступить прем’єр-міністр Хорватії Андрей Плєнковіч.

Читайте також: Генсек Ради Європи попросив Путіна помилувати Олега Сенцова

Як зауважував раніше Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, деяке напруження викликає поспішність, з якою відбуватиметься робота за результатами напрацювань ad hoc комітету. Зокрема те, що після узагальнення результатів роботи ad hoc комітету у вівторок, у четвер має відбутися засідання Спільного комітету ПАРЄ і КМРЄ, де посли і представники КМРЄ обговорять напрацювання ad hoc комітету, а в п’ятницю Бюро має ухвалити рішення стосовно того, що слід робити з цими напрацюваннями.

Як відомо, ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАСЕ в Парижі було створено аd hoc комітет "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які в тому числі відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-