Рейтинги партій уряду в Німеччині впали на тлі внутрішньої боротьби

Рейтинги партій уряду в Німеччині впали на тлі внутрішньої боротьби

592
Ukrinform
На тлі жорсткої боротьби між керівниками сестринських партій уряду ФРН – ХДС/ХСС Ангелою Меркель і Хорстом Зеєхофером – рейтинги цих політичних сил впали до рекордного рівня.

Опитування проводив інститут громадської думки Forsa на замовлення телеканалів RTL і n-tv.

«Союз (ХДС/ХСС), який у період з понеділка по середу додав до 34%, у другій половині тижня знизився до 30%», - випливає з відповідей респондентів.

Це найнижча позначка з вересня минулого року, коли відбулися вибори до Бундестагу.

Різке падіння пов'язане з конфліктом між Меркель і Зеєхофером з питання політики біженців.

«Під роздачу» потрапили також соціал-демократи - 16% замість 18% тиждень тому. В результаті парламентська більшість перестала бути б такою в очах виборців, набравши, в разі, якби вибори відбулися минулими вихідними, 46%.

На цьому тлі зростають рейтинги опозиційних партій. Так, правопопулістська Альтернатива для Німеччини має 15%, додавши 2 процентних пункти за тиждень. Стільки ж додали Зелені і вийшли на позначку 14%. Вільна демократична партія покращила свій минулий результат на 1% - до 10%, а Ліві - до 9%.

Найближчого понеділка ХСС має вирішити, чи будуть троє його міністрів залишатися в уряді, нинішня ситуація може призвести до його кризи.

Читайте також: Меркель може скликати терміновий саміт щодо біженців у рамках ЄС - ЗМІ

Меркель просить у опонентів два тижні, до саміту ЄС, які має намір використати на укладення двосторонніх угод про міжурядову співпрацю з іншими країнами співдружності, які найбільше зазнали проблем, зокрема, Італією та Грецією. Вона не перестає повторювати, що проблема біженців має бути вирішена на європейському рівні. Зеєхофер, який очолює Міністерство внутрішніх справ, наполягає на закритті кордонів для тих прохачів притулку, які прибувають на кордон без документів або вже подали прохання в інших країнах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-