Шпигунський скандал: Відень вимагає від Берліна пояснень

Шпигунський скандал: Відень вимагає від Берліна пояснень

705
Ukrinform
Німецька спецслужба BND вела впродовж багатьох років стеження за низкою організацій в Австрії. Офіційний Відень назвав це неприйнятним та вимагає пояснень.

Про це повідомляє DW.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен і канцлер Себастіан Курц зажадали від Берліна пояснень щодо багаторічної шпигунської діяльності з боку німецької Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), яка велася на австрійській території.

"Масштаб стеження був грандіозним", - заявив Курц ввечері у суботу, 16 червня, на спільній з Ван дер Белленом прес-конференції.

Президент Австрії наголосив, що "шпигування за дружніми країнами є не лише нетиповим і небажаним, але і неприйнятним", цитує інформагенція dpa. Офіційний Відень нині очікує на інформацію від Берліна щодо того, за ким саме велося стеження і коли воно було припинене. Необхідно також впевнитися, що воно й справді припинене, наголосив Курц. За його словами, якщо дані були збережені, їх необхідно видалити.  

Читайте також: Німеччина хоче купити супутники-шпигуни на €400 мільйонів

Серед міжнародних організацій, діяльність яких цікавила BND, зокрема ОБСЄ, ОПЕК та МАГАТЕ, штаб-квартири яких розташовані у Відні. Стеження також велося за підрозділами ООН, 75 посольствами, а також за низкою підозрюваних в тероризмі осіб та торговців зброєю, повідомив журнал Profil.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-