У ЄС запитали компанію Nord Stream 2 про можливий витік мазуту у Балтійському морі

У ЄС запитали компанію Nord Stream 2 про можливий витік мазуту у Балтійському морі

Укрінформ
Компанію Nord Stream 2 AG просять пояснити, чи можуть виявлені на узбережжі Грейфсвальдської затоки в Німеччині згустки мазуту походити з кораблів, які будують газопровід "Північний потік-2".

Про це заявив маршалок Західнопоморського воєводства Польщі Ольгерд Геблевич - голова групи у комітеті регіонів ЄС, яка аналізує вплив проекту “Північний потік-2” на довкілля, повідомляє Оnet.pl.

“Ми як група звертаємося з проханням (до Nord Stream 2 AG) про надання інформації”,- заявив Геблевич.

За його словами, ймовірно, сталася аварія на одному з кораблів, який поглиблює дно у місці прокладання газопроводу, що спричинило значний витік мазуту, плями якого виявлено на пляжах землі Мекленбург-Передня Померанія і який може потрапити й на територію Польщі. 

“Як маршалок нашого регіону я маю причини для побоювань, оскільки це безпосередньо по сусідству з нами, і ми прагнемо бути пильними”, - підкреслив представник Західнопоморського воєводства РП.

Спеціальну групу, яка має проаналізувати вплив проекту “Північний потік-2” на довкілля, туризм та економіку, створено в комітеті регіонів ЄС наприкінці 2017 року. До неї входять 20 представників із 11-ти європейських країн.

Читайте також: Фінляндія та Естонія почали будувати газогін, що зменшить залежність від РФ

На основі цього у комітеті регіонів ЄС підготовлять документ, який буде передано владі країн ЄС та керівництву Євросоюзу. 

Nord Stream 2 AG розпочав будівництво “Північного потоку-2” 15 травня цього року. Проти будівництва газопроводу, крім України, активно виступають Польща та країни Балтії. На будівництво цього газопроводу міжнародний консорціум Nord Stream 2 AG має ще отримати згоду Данії. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-