У Чехії пройшли протести проти призначення Бабиша прем'єром

У Чехії пройшли протести проти призначення Бабиша прем'єром

Укрінформ
У столиці Чехії Празі за день до повторного призначення глави руху ANO Андрея Бабиша прем'єр-міністром тисячі демонстрантів вишли на Вацлавську площу.

Про це повідомляє "Радіо Прага".

"У центрі столиці, як і у ряді інших міст країни, громадяни зібралися, щоб висловити свою незгоду з рішенням президента Мілоша Земана, який, як заявлено, "виконує свою обіцянку" - йдеться в повідомленні.

Учасники демонстрації принесли транспаранти, які нагадували про те, що Бабиш є обвинуваченим у справі про махінації з європейськими дотаціями, а у минулому співпрацював з комуністичною спецслужбою StB (аналог радянського КДБ).

Раніше стало відомо, що президент Чехії Mілош Земан 6 червня повторно призначить голову руху ANO Андрея Бабиша, який став переможцем парламентських виборів, прем'єр-міністром. Присягу нині в.о. прем'єра Бабиш принесе в Празькому Граді о 14:00.

Незабаром після свого призначення прем'єр-міністр повинен ознайомити главу держави з пропозицією щодо складу нового уряду. Нині він чекає підведення підсумків внутрішньопартійного референдуму соціальних демократів (CSSD), в якому вирішується питання можливої участі цієї партії в коаліційному уряді.

Читайте також: Президент Чехії вдруге призначить Бабіша прем’єром

Земан призначив Бабиша главою кабміну вже півроку тому, проте парламент відмовив сформованому уряду у вотумі довіри. Незважаючи на це, президент пообіцяв надати Бабишу ще одну спробу створення уряду, доручивши кабміну, що пішов у відставку, працювати до формування нового.

Фото: Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-