У Тбілісі учасники акції за відставку уряду розійшлися до вечора

У Тбілісі учасники акції за відставку уряду розійшлися до вечора

722
Ukrinform
Демонстранти у столиці Грузії Тбілісі під ранок суботи зробили перерву у своїй акції з вимогою відставки уряду, проте знову зберуться під вечір 2 червня.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як стверджує лідер демонстрації Заза Саралідзе, її учасники не відступлять від вимоги створити новий уряд Грузії попри те, що президент Гіоргі Маргвелашвілі і прем’єр-міністр Гіоргі Квірікашвілі намагаються вирішити іншу вимогу демонстрантів – здійснити реформу системи судочинства.

Зокрема, Квірікашвілі відмовляється йти у відставку, але дав вказівку міністрові юстиції організувати нове вивчення справи, що спричинила протест.

Учасників протесту, що спалахнув 31 травня, не зупинило рішення Тбіліського міського суду 1 червня засудити до 10 і 9 років позбавлення волі двох осіб, яких цей суд раніше визнав винними в убивстві сина Саралідзе і спробі вбивства ще одного хлопця під час бійки у грудні.

Читайте також: Протести в Тбілісі: прем'єр Грузії відмовився виконати вимогу учасників акції

Саралідзе стверджує, що у смерті його сина винні й інші люди, крім цих двох, але, за його словами, вони уникли покарання, бо мають родичів у прокуратурі.

Заза Саралідзе також не вдовольнився, коли у відповідь на його вимоги 31 травня пішов у відставку головний прокурор Іраклі Шотадзе. Саралідзе заявляє, що у відставку має піти весь уряд.

Акції співчуття вимогам Саралідзе відбулися попередніми днями ще в кількох містах Грузії. Увечері 1 червня у Тбілісі влаштували й невелику контрдемонстрацію націоналісти і релігійні активісти.

Фото: Davit Kachkachishvili/AA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-